246047921_1810598792460910_7674392485447796780_n
ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանի ուղեկցությամբ Ուկրաինայի Գերագույն ռադայի մարդու իրավունքների հանձնակատար Լյուդմիլա Դենիսովայի գլխավորած պատվիրակությունն այսօր այցելել է Ցեղասպանության զոհերի հուշահամալիր: Այս մասին հայտնում է ՀՀ ՄԻՊ-ը։
Պատվիրակության անդամները ծաղիկներ են խոնարհել անմար կրակի մոտ՝ հարգելով 1915թ. անմեղ զոհերի հիշատակը:
Հյուրերը եղել են Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտում, ծանոթացել Հայոց ցեղասպանությունը հավաստող փաստաթղթերին ու վավերագրերին:
Ուկրաինայի Գերագույն ռադայի մարդու իրավունքների հանձնակատար Լյուդմիլա Դենիսովան գրառում է կատարել Հայոց ցեղասպանության թանգարանի հուշամատյանում:
Նշենք, որ խոշտանգումների կանխարգելման ոլորտում Եվրոպայում առաջատարներից համարվող Հայաստանի մարդու իրավունքների պաշտպանի փորձի փոխանակման նպատակով Հայաստանում է գտնվում Ուկրաինայի Գերագույն ռադայի մարդու իրավունքների հանձնակատարի գլխավորած պատվիրակությունը:

246047921_1810598792460910_7674392485447796780_n
Делегация, возглавляемая уполномоченной по правам человека Верховной Рады Украины Людмилой Денисовой, 19 октября в сопровождении Защитника прав человека Республики Армения Армана Татояна посетила Мемориал жертв Геноцида армян.
Об этом сообщает Офис Омбудсмена Армении, отмечая, что члены делегации возложили цветы к Вечному огню, почтили память невинных жертв Геноцида армян 1915 года.
Гости побывали в Музее-институте Геноцида армян, ознакомились с документами и материалами, свидетельствующими о Геноциде армян.
Уполномоченная по правам человека Верховной Рады Украины Людмила Денисова сделала запись в Памятной книге Музея Геноцида армян.
С целью обмена опытом с Защитником прав человека Армении, считающегося одним из лидеров Европы в сфере предотвращения пыток, в Армении находится делегация, возглавляемая уполномоченной по правам человека Верховной Рады Украины Людмилой Денисовой.