ԱԳ նախարարն ընդունել է Բելառուսի դեսպանին
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀոկտեմբերի 11-ին ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանն ընդունել է Հայաստանում Բելառուսի դեսպան Ալեքսանդր Կոնյուկին: Այս մասին տեղեկացնում է ԱԳ նախարարությունը։
Նախարար Միրզոյանը և դեսպան Կոնյուկն անդրադարձ են կատարել երկկողմ հարաբերություններին առնչվող հարցերի՝ ընդգծելով բարձր մակարդակի փոխայցելությունների, երկու երկրների արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների միջև խորհրդակցությունների, ինչպես նաև երկու երկրների միջև գոյություն ունեցող իրավապայմանագրային բազայի ընդլայնման կարևորությունը։
Առևտրատնեսական կապերի ակտիվացման համատեքստում քննարկվել է Տնտեuական համագործակցության հարցերով հայ-բելառուuական միջկառավարական համատեղ հանձնաժողով գործունեությունը: Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել նաև տարածաշրջանային նշանակության հարցերի վերաբերյալ:

Глава МИД принял посла Беларуси
Поддержи А1+!Министр иностранных дел Республики Армения Арарат Мирзоян 11 октября принял посла Республики Беларусь в Армении Александра Конюка.
«Арарат Мирзоян и Александр Конюк обсудили вопросы двусторонних отношений, подчеркнув важность взаимных визитов на высоком уровне, консультаций между внешнеполитическими ведомствами двух стран, а также расширения существующей между двумя странами договорно - правовой базы», - сообщили из МИД РА.
В контексте активизации торгово-экономических связей была обсуждена деятельность совместной Армяно-белорусской межправительственной комиссии по экономическому сотрудничеству.