Հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1309 նոր դեպք
Հոկտեմբերի 7-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 268 672 դեպք, որոնցից 246 259-ն` առողջացած, 5466-ը` մահվան ելքով:Այս  մասին հյատնում է ՀՀ Առողջապահության նախարարությունը։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 15 722 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 1 780 512 թեստավորում:
Այսպիսով` երեկ կատարվել է 9598 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1309 նոր դեպք: Ունենք 502 առողջացած, 26 մահվան դեպք:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 4 դեպք, երբ պացիենտն ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 1225 է:

Подтверждено 1309 новых случаев коронавирусной болезни
По состоянию на 11:00 7 октября в Армении всего подтверждено 268 672 случая заражения COVID-19, 246 259 из которых вылечились, есть 5 466 летальных исходов.
Об этом сообщает Министерство здравоохранения Армении. За последние сутки проведено 9 598 тестов. Подтверждено 1 309 новых случаев заражения COVID-19, вылечились 502 заболевших, есть 26 летальных исходов.
В предыдущий день зарегистрировано 4 случая смерти пациентов с диагнозом COVID-19, в которых смерть наступила не по причине подтвержденной коронавирусной  инфекции, а вследствие другой болезни. Общее количество таких случаев - 1 225.
На данный момент фактическое лечение от COVID-19 получают 15 722 пациента. Всего проведено 1 780 512 тестов.