Կորոնավիրուսային հիվանդության 896 նոր դեպք է հաստատվել․ գրանցվել է 25 մահ
Սեպտեմբերի 29-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 260 675 դեպք, որոնցից 241 191-ն` առողջացած, 5299-ը` մահվան ելքով: Այս մասին տեղեկացնում է Առողջապահության նախարարությունը։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 12977 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 1 705 213 թեստավորում: Այսպիսով` երեկ կատարվել է 6402 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 896 նոր դեպք:
Ունենք 461 առողջացած, 22 մահվան դեպք: Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 3 դեպք, երբ պացիենտն ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 1208 է:

Подтверждено 896 новых случаев заражения: зарегистрировано 25 смертей
В Армении по состоянию на 11:00 29 сентября всего подтверждено 260 675 случаев заражения COVID-19, 241 191 из которых вылечились, есть 5 299 летальных исходов.
Об этом сообщили в Министерстве здравоохранения Армении, добавив, что за последние сутки проведено 6 402 теста. Подтверждено 896новых случая заражения COVID-19, вылечились 461 заболевших, есть 22 летальных исхода.
В предыдущий день зарегистрировано 3 случая смерти пациентов с диагнозом COVID-19, в которых смерть наступила не по причине подтвержденной коронавирусной  инфекции, а вследствие другой болезни. Общее количество таких случаев - 1 208.
На данный момент фактическое лечение от COVID-19 получают 12 977 пациентов. Всего проведено 1 705 213 тестов.