Փոխվարչապետ Սուրեն Պապիկյանն այցելել է «Նուբարաշեն» ՔԿՀ
Սեպտեմբերի 27-ին ՀՀ փոխվարչապետ Սուրեն Պապիկյանը այցելել է «Նուբարաշեն» քրեակատարողական հիմնարկ: Փոխվարչապետին ուղեկցում էին ՀՀ Արդարադատության նախարար Կարեն Անդրեասյանը, ՀՀ ԱՆ քրեակատարողական ծառայության պետ Սերգեյ Ատոմյանը և ՀՀ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Տրդատ Սարգսյանը:
Փոխվարչապետը շրջել է «Նուբարաշեն» ՔԿՀ վարչական տարածքում, ծանոթացել դատապարտյալների պահման վայրին և պայմաններին: Նա այցելել է ճաշարան՝ տեղեկացել օրվա ճաշացանկին, ինչպես նաև ծանոթացել է դատապարտյալների համար նախատեսված երկարաժամկետ տեսակցության սենյակներին: Սուրեն Պապիկյանը շրջել է քրեակատարողական հիմնարկի ենթակառուցվածքներում, ծանոթացել շենքային պայմաններին, գույքային ու տարածքային կարողություններին:
Շրջայցի ընթացքում քննարկվել է նոր քրեակատարողական հիմնարկի կառուցման հնարավորությունը, անդրադարձ է կատարվել պահման պայմանների բարելավման, սննդի որակի բարձրացման հարցերին:

Вице-премьер Сурен Папикян посетил УИУ «Нубарашен»
Вице-премьер Республики Армения Сурен Папикян 27 сентября посетил уголовно-исполнительное учреждение «Нубарашен». Вице-премьера сопровождали министр юстиции Армении Карен Андреасян, начальник уголовно-исполнительной службы министерства юстиции Армении Сергей Атомян и депутат фракции «Гражданский договор» НС Армении Трдат Саркисян.
Вице-премьер прошелся по административной территории УИУ «Нубарашен», ознакомился с условиями содержания осужденных. Он побывал в столовой, ознакомился с меню дня, а также ознакомился с комнатами для длительных свиданий для осужденных. Сурен Папикян осмотрел инфраструктуру пенитенциарного учреждения, ознакомился с условиями здания, имуществом и территориальными возможностями.
В ходе визита была обсуждена возможность строительства нового пенитенциарного учреждения, были также затронуты вопросы улучшения жилищных условий и повышения качества питания.