Նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորել է Վլադիմիր Պուտինին
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորել է Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինին՝ Ռուսաստանի Դաշնության Դաշնային ժողովի Պետական դումայի ընտրություններում «Եդինայա Ռոսիա» կուսակցության հաղթանակի առթիվ:
Շնորհավորական ուղերձում մասնավորապես ասված է.
«Ընտրություններում հաջողությունը կրկին հստակ ու համոզիչ կերպով ցույց տվեց, որ ռուսաստանցիները լայնորեն աջակցում են Ձեր կողմից նախանշված և Ձեր ղեկավարությամբ իրականացվող՝ երկրի առաջընթաց զարգացմանը և բարգավաճմանը, նրա տնտեսության, գիտության, տեխնոլոգիաների և մշակույթի վերելքին, միջազգային ասպարեզում և համաշխարհային քաղաքականության մեջ Ռուսաստանի դիրքերի հետագա ամրապնդմանն ուղղված անշեղ կուրսին:
Վստահ եմ, որ նոր գումարման Պետդուման առաջիկա տարիները կնշանավորի դինամիկ և արդյունավետ օրենսդրական աշխատանքով՝ հանուն պետականաշինության ընթացքում կարևորագույն քաղաքական և սոցիալ-տնտեսական խնդիրների հաջող լուծման, միջազգային խաղաղության, անվտանգության և համագործակցության ամրապնդման, ինտեգրացիոն գործընթացների ընդլայնման:
Մաղթում եմ Ձեզ և Ձեր զինակիցներին քաջառողջություն, նոր հաղթանակներ ու հաջողություններ պետական գործունեության մեջ, իսկ եղբայրական Ռուսաստանի ժողովրդին՝ խաղաղություն, երջանկություն ու բարօրություն»:

Президент Армен Саркисян поздравил Владимира Путина
Президент Республики Армения Армен Саркисян поздравил президента Российской Федерации Владимира Путина с победой партии «Единая Россия» на выборах в Государственную Думу Федерального Собрания Российской Федерации.
«Успех на выборах вновь наглядно и убедительно продемонстрировал, что россияне широко поддерживают определенный Вами и осуществляемый под Вашим руководством неуклонный курс на поступательное развитие и процветание страны, подъем её экономики, науки, технологий и культуры, дальнейшее укрепление позиций России на международной арене и в глобальной политике.
Уверен, что Государственная Дума нового созыва ознаменует ближайшие годы динамичной и плодотворной законотворческой работой во имя успешного решения важнейших политических и социально-экономических задач в ходе государственного строительства, упрочения международного мира, безопасности и сотрудничества, расширения интеграционных процессов.
Желаю Вам и Вашим соратникам крепкого здоровья, новых побед и успехов в государственной деятельности, а народу братской России - мира, счастья и благополучия».