Կորոնաթվերը չեն նվազում․ հաստատվել է հիվանդության 759, մահվան 26 դեպք
Սեպտեմբերի 17-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 252 082 դեպք, որոնցից 235 030-ն` առողջացած, 5101-ը` մահվան ելքով: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ Առողջապահության նախարարությունը։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 10766 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 1 639 000 թեստավորում:
Այսպիսով` երեկ կատարվել է 5413 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 759 նոր դեպք: Ունենք 614 առողջացած, 26 մահվան դեպք:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 2 դեպք, երբ պացիենտն ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 1185 է:

Цифры не снижаются: подтверждено 759 случаев болезни, 26 случаев смерти
По состоянию на 11:00 16 сентября в Армении всего подтверждено 252 082 случая заражения COVID-19, 235 030 из которых вылечились, есть 5 101 летальных исходов.
Об этом сообщает Министерство здравоохранения Армении, добавив, что на данный момент фактическое лечение от COVID-19 получают 10 766 пациентов. Всего проведено 1 639 000 тестов.
За последние сутки проведено 5 431 тестов, подтверждено 759 новых случаев заражения COVID-19, 614 заболевших вылечились, есть 26 летальных исходов.
В предыдущий день зарегистрировано 2 случая смерти пациентов с диагнозом COVID-19, в котором смерть наступила не по причине подтвержденной коронавирусной  инфекции, а вследствие другой болезни. Таких случаев - 1 185.