ՀՀ ֆինանսների նախարարության և ACCA-ի միջեւ կնքվել է փոխըմբռնման հուշագիր
ՀՀ ֆինանսների նախարարության մասնագետները ՀՀ եւ ՌԴ ֆինանսների նախարարությունների միջեւ 2020-2022թթ. երկկողմ համագործակցության ծրագրի շրջանակներում սեպտեմբերի 14-17-ը մասնակցում են Մոսկվայում ընթացող «Ինտեգրացված հաշվետվողականության կիրառման ժամանակակից միտումները» խորագրով հանդիպումներին: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ ֆինանսների նախարարությունը:
Ծրագրի շրջանակներում ՀՀ ֆինանսների նախարարության եւ Մեծ Բրիտանիայի եւ Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության Որակավորված երդվյալ հաշվապահների ասոցիացիայի (ACCA) միջեւ տեսակապի ընթացքում կնքվել է փոխըմբռնման հուշագիր, որը հնարավորություն կտա աշխարհահռչակ մասնագիտական կառույցի հետ առավել արդյունավետ համագործակցել հաշվապահական հաշվառման եւ աուդիտի ոլորտներում՝ կապված մասնագիտական զարգացման, ինչպես նաեւ որակավորման համակարգերի փոխադարձ ճանաչման ու կատարելագործման հետ:
ACCA-ը հեղինակավոր մասնագիտական կառույց է, որը լայնամասշտաբ գործունեություն է ծավալում ֆինանսերի, հաշվապահական հաշվառման եւ աուդիտի ոլորտներում եւ ունի շուրջ 200 հազար անդամ եւ 500 հազար ուսանող աշխարհի ավելի քան 176 երկրներում։

Между Министерством финансов РА и ACCA подписан Меморандум о взаимопонимании
Специалисты Министерства финансов РА в рамках программы двустороннего сотрудничества с Минфином РФ в 2020-2022 годах  с 14 по 17 сентября в Москве примут участие во встречах под названием: «Современные тенденции применения интегрированной отчетности». Об этом сообщает Министерство финансов РА.
В рамках этой программы между Министерством финансов РА и Ассоциацией квалифицированных  бухгалтеров Соединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии (ACCA) был подписан Меморандум о взаимопонимании, который позволит эффективнее сотрудничать со всемирно известной профессиональной структурой в сферах бухгалтерского учета и аудита, связанных с профессиональным развитием, а также взаимным признанием и совершенствованием квалификационных систем.
ACCA - авторитетная профессиональная организация, которая активно работает в области финансов, бухгалтерского учета и аудита и насчитывает около 200 000 членов и 500 000 студентов в более чем 176 странах мира.