Կապան-Գորիս ճանապարհի 5 կմ հատվածը փակվել է ոստիկանության կողմից. Մկրտչյան (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինԿապան-Գորիս միջպետական ճանապարհի մի հատվածը փակվել է և տվյալ հատվածում տրանսպորտային միջոցները տարհանվել են։ Կատարվածի վերաբերյալ Հանրային հեռուստաընկերությանը տված հարցազրույցում մանրամասներ է ներկայացրել ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի հրամանատարի տեղակալ Արմեն Մկրտչյանը։
«Որևէ խնդիր չկա, հատվածը 5-6 կմ է։ Կապանից ճանապարհը ոստիկանության կողմից փակվել է և տրանսպորտային միջոցները ուղղորդվում են Տաթև և Սիսիան՝ այդ ճանապարհը շրջանցելու համար»,-նշել է Արմեն Մկրտչյանը։
Ավելի վաղ ԱԱԾ-ն հայտնել էր, որ օգոստոսի 25-ին ժամը 23:00-ի սահմաններում ադրբեջանական կողմը փակել է Կապան-Գորիս միջպետական ճանապարհի Կարմրաքար-Շուռնուխ հատվածը։

5-километровый участок дороги Капан-Горис перекрыт полицией: Мкртчян (видео)
Поддержи А1+!Транспортные средства на дороге Капан-Горис, закрытой азербайджанскими военными, в том числе грузовики, автомобили как с армянскими, так и с иностранными номерами, эвакуированы. Об этом в интервью Общественному телевидению заявил заместитель командующего пограничными войсками СНБ Армен Мкртчян.
«Нет проблем с гражданами. На участке около 5-6 километров, на данный момент точно сказать не могу, были эвакуированы все люди, как граждане РА, так и иностранные граждане. Дорога из Капана перекрыта полицией. Транспортные средства направляются через Тат, а также из Сисиана в объезд», - сказал Мкртчян.