Կորոնավիրուսային հիվանդության 537 նոր դեպք, 6 մահ
Օգոստոսի 24-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 238 422 դեպք, որոնցից 224 719-ն` առողջացած, 4768-ը` մահվան ելքով:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 7787 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 1 495 669 թեստավորում:
Այսպիսով` երեկ կատարվել է 6559 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 537 նոր դեպք: Ունենք 226 առողջացած, 6 մահվան դեպք:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտն ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 1148 է:

537 новых случаев коронавирусной болезни, 6 смертей
По состоянию на 11:00, в Армении были утверждены 537 случаев заболеваний, 226 граждан выздоровели, были зарегистрированы 6 смертей. За один день были проведены 6559 испытаний. Таким образом, общее число тестирования достигло 1 495 669.
Об этом говорится на сайте Национального центра болезней и профилактики Министерства здравоохранения Республики Армения.
Всего были подтверждены 238 422 случая коронавирусных заболеваний , из которых 224 719 выздоровели, 4 768 со смертельным исходом. На данный момент 7787 пациентов получают лечение.
Накануне зарегистрирован 1 случай смерти, когда пациенты переболели коронавирусной инфекцией, но умерли от другого заболевания. Общее количество таких случаев составляет 1148.