Երասխի հատվածում զոհ ունենք
Օգոստոսի 16-ի առավոտյան ադրբեջանական ԶՈւ ստորաբաժանումները սադրանքի են դիմել նաև հայ-ադրբեջանական սահմանի նախիջևանյան ուղղությամբ, Երասխի հատվածում:
Մասնավորապես, ժամը 09:50-ի սահմաններում, հակառակորդի դիպուկահարի արձակած կրակոցից մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել ՀՀ ԶՈւ N զորամասի զինծառայող, 1975թ. ծնված, ավագ ենթասպա Վահան Դիմիկի Թաթոսյանը: Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և զորակցություն հայտնում զոհված զինծառայողի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին: Հայկական կողմի ձեռնարկած պատասխան գործողությունների արդյունքում հակառակորդը կորուստներ է կրել:

На участке Ерасх у нас есть погибший
Утром 16 августа подразделения ВС Азербайджана также провели провокацию в направлении Нахичевани на армяно-азербайджанской границе, на участке Ерасх.
В частности, около 09:50, смертельное огнестрельное ранение от выстрела вражеского снайпера получил военнослужащий N войсковой части ВС РА старший унтер-офицер Ваан Димикович Татосян, 1975 года рождения.
«Министерство обороны РА разделяет горечь утраты, выражает поддержку членам семьи, родственникам и коллегам погибшего военнослужащего. В результате ответных действий армянской стороны противник понес потери», - говорится в сообщении Минобороны.