8 մահ, 256 նոր դեպք․ կորոնաթվերն՝ այսօր
Աջակցիր «Ա1+»-ինՕգոստոսի 16-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 234 814 դեպք, որոնցից 222 801-ն` առողջացած, 4702-ը` մահվան ելքով:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 6175 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 1 440 147 թեստավորում: Այս մասին հայտնում է Առողջապահության նախարարությունը։
Այսպիսով` երեկ կատարվել է 5415 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 256 նոր դեպք: Ունենք 188 առողջացած, 7 մահվան դեպք: Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտն ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 1136 է:

8 смертей, 256 новых случаев: коронавирус сегодня
По состоянию на 11:00 16 августа в Армении подтверждено 256 новых случаев заболевания коронавирусом, 188 граждан выздоровели, 7 умерли. За один день было проведено 5415 тестов. Таким образом, общее количество тестов достигло 1 440 147.
Было подтверждено 234814 случаев заболевания коронавирусом, из которых 222801 закончился выздоровлением и 4702 случая смерти. В настоящее время 6175 пациентов проходят лечение.
Накануне зарегистрирован 1 случай смерти, когда пациент переболел коронавирусной инфекцией, но смерть наступила от другого заболевания. Всего таких случаев 1136.