Մարվել է Սյունիքի սահմանային հատվածում բռնկված հրդեհը
Օգոստոսի 10-ին, ժամը 16:00-ին Սյունիքի մարզային ճգնաժամային կառավարման կենտրոն տեղեկություն է ստացվել, որ Սյունիքի մարզի Ագարակ գյուղի և Ադրբեջանի Հանրապետության սահմանային հատվածում բռնկված հրդեհը մարվել է:
Հիշեցնենք, որ օգոստոսի 8-ին, ժամը 17։27-ին Սյունիքի մարզային ճգնաժամային կառավարման կենտրոն տեղեկություն է ստացվել, որ հրդեհ էր բռնկվել Ագարակ գյուղի և Ադրբեջանի Հանրապետության սահմանային հատվածում:
Պարզվել է, որ այրվում է 6 հա բուսածածկույթ, որից 4 հա տարածքը հայկական կողմում։
Հրդեհը մեկուսացվել է օգոստոսի 9-ին, ժամը 07:15-ին, մարվել՝ 08։05-ին։ Այրվել է մոտ 6 հա բուսածածկույթ։
Օգոստոսի 9-ին, ժամը 13։02-ին Սյունիքի մարզային ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ կրկին հրդեհ է բռնկվել Ագարակ գյուղի և Ադրբեջանի Հանրապետության սահմանային հատվածում:
Դեպքի վայր են մեկնել ԱԻՆ ՓԾ մարզային փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից երեք մարտական հաշվարկ և «Աժդանակ» ՍՊԸ-ի մեկ ջրատար։
Հրդեհը մեկուսացվել է ժամը 21։23-ին։ Այրվել է մոտ 10 հա բուսածածկույթ։
Ժամը 21:33-ին մթության պատճառով հրդեհաշիջման աշխատանքները դադարեցվել են․ սահմանվել է հերթապահություն:

Потушен пожар, возникший в приграничной части Сюника
10-го августа в 16:00 в областной центр Кризисного управления Сюника поступило сообщение, что потушен пожар, возникший на границе села Агарак Сюникской области и Азербайджанской Республики.
В МЧС сообщили, что 8 августа в 17:27 в областной центр Кризисного управления Сюника поступила информация о возгорании в приграничной части села Агарак и Азербайджанской Республики.
Выяснилось, что горят 6 га растительного покрова, 4 га на армянской стороне.
Пожар был локализован 9 августа в 07:15, полностью потушен в 08:05. Сгорело около 6 га растительного покрова.
9 августа в 13:02 вновь поступил сигнал, что в приграничной части между селом Агарак и Азербайджанской Республикой вновь вспыхнул огонь.
На место происшествия выехали три боевых расчета пожарно-спасательного отряда областного спасательного управления СС МЧС и один водовоз ООО «Ажданак».