Արցախյան պատերազմի ընթացքում Երևանին աջակցած ընկերություններն ու անհատները պարգևատրվել են
Աջակցիր «Ա1+»-ինԵրևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանը հյուրընկալել է Արցախյան պատերազմի ընթացքում համայնքին աջակցած մի շարք ընկերությունների, հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչների և տարբեր ոլորտներում գործունեություն ծավալող անհատների: Քաղաքապետը շնորհակալություն է հայտնել պատերազմի ծանր ու պատասխանատու օրերին համայնքի կողքին կանգնելու համար:
«2020թ., երբ ամբողջ աշխարհը պայքարում էր համավարակի դեմ, մենք առնչվեցինք նաև պատերազմին: Մարդիկ անգամ պատկերացում չունեն, թե ինչ մեծ ծավալի աշխատանք կատարվեց այդ օրերին թիկունքում, ինչը հնարավոր դարձավ նաև բազմաթիվ նվիրյալների շնորհիվ, ովքեր կանգնեցինք համայնքի, երևանցիների ու այդ օրերին Երևան տեղափոխված արցախցիների կողքին: Այդ միասնությունը, որ մենք զգացինք, շատ կարևոր էր: Վստահ եմ՝ անհրաժեշտության դեպքում դուք նորից կդառնաք համայնքի աջակիցն ու գործընկերը: Մենք պետք է ուժեղանանք, կանգնենք ոտքի և վերականգնենք մեր պետության հզորությունը, ինչը հնարավոր է միայն միասնական ջանքերով»,- ընդգծել է քաղաքապետը:
Արցախի դեմ ծավալված ագրեսիայի ընթացքում Երևանին ցուցաբերած աջակցության համար Երևանի քաղաքապետը պատվոգրերով և շնորհակալագրերով է պարգևատրել քաղաքապետարանում հյուրընկալված կազմակերպություններին ու անհատներին

Компании и частные лица, помогавшие Еревану во время Арцахской войны, получили награды
Мэр Еревана Айк Марутян принял представителей ряда компаний, общественных организаций, которые поддерживали общину во время Арцахской войны, а также лиц, работающих в различных сферах.
Мэр столицы Армении поблагодарил их за поддержку общины в тяжелые и ответственные дни войны.
«В 2020 году, когда весь мир боролся с эпидемией, мы столкнулись и с другой войной. Люди даже не представляют, сколько работы было проделано за те дни в тылу, что стало возможным благодаря многочисленным преданным людям, которые поддерживали общину, ереванцев и арцахцев, переехавшим в Ереван в те дни. Единство, которое мы чувствовали, было очень сильным. Уверен, что при необходимости вы снова станете помощником и партнером.  Мы должны стать сильнее, встать на ноги  и восстановить мощь нашего государства, что возможно только и только совместными усилиями», - сказал мэр.
Согласно источнику, мэр Еревана вручил дипломы и благодарственные грамоты представителям организаций и отдельным лицам, находящимся в мэрии, за их поддержку во время агрессии против Арцаха.