231547666_924324071481116_7537689033673853823_n
Օգոստոսի 3-ին  ՌԴ-ում Արցախի մշտական ներկայացուցիչ Ալբերտ Անդրյանն  ԱՀ Նախագահի հատուկ հանձնարարություններով դեսպան Մասիս Մայիլյանի ուղեկցությամբ հյուրընկալվել է Արցախի խորհրդարանում:Այս մասին տեղեկացնում է Արցախի ԱԺ մամուլի ծառայությունը։
Ողջունելով Ալբերտ Անդրյանին՝ Արթուր Թովմասյանը բարձր է գնահատել 90-ականներին ռուս քաղաքական գործիչների հետ ունեցած ակտիվ կապերը և կարևորել դրանց վերականգնումն ու խորացումը:
Խորհրդարանի նախագահը  ներկայացրել  է 2020թ  44-օրյա պատերազմի ընթացքում Արցախի քաղաքական ուժերի գործունեությունը,  անդրադարձել հետպատերազմյան ժամանակածին օրենքների նախագծերի քննարկմանն ու ընդունմանը, աջակցության կյանքի կոչված ծրագրերին:

231547666_924324071481116_7537689033673853823_n
Постоянный представитель Республики Арцах в РФ Альберт Андрян 3 августа в сопровождении посла по особым поручениям президента Республики Арцах Масиса Маиляна посетил Парламент Арцаха.
Приветствуя Альберта Андряна, Артур Товмасян высоко оценил его активные связи с российскими политиками в 90-е годы и отметил важность их восстановления и углубления.
Председатель Парламента представил деятельность политических сил Арцаха в ходе 44-дневной войны 2020 года, коснулся обсуждения и принятия проектов послевоенных законов и реализации программ содействия.
Альберт Андрян поблагодарил за прием. Обсуждались дальнейшие действия. На встрече присутствовал и председатель постоянной комиссии НС по внешним связям Ваграм Балаян.