Կարեն Անդրեասյանը արդարադատության, Տիգրան Խաչատրյանը՝ ֆինանսների նախարար
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կառավարության կազմում նոր նշանակումների վերաբերյալ առաջարկներ է ներկայացրել ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանին:
ՀՀ վարչապետը նախագահին առաջարկել է Մհեր Գրիգորյանին նշանակել ՀՀ փոխվարչապետի պաշտոնում:
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն առաջարկել է Անահիտ Ավանեսյանին նշանակել առողջապահության նախարարի պաշտոնում, Անդրանիկ Փիլոյանին՝ արտակարգ իրավիճակների նախարարի պաշտոնում, Վահրամ Դումանյանին՝ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի պաշտոնում, Վահան Քերոբյանին՝ Էկոնոմիկայի նախարարի պաշտոնում:
Արդարադատության նախարարի պաշտոնում վարչապետն առաջարկել է նշանակել Կարեն Անդրեասյանին, ֆինանսների նախարարի պաշտոնում՝ Տիգրան Խաչատրյանին։

Карен Андреасян будет назначен министром юстиции, Тигран Хачатрян - министром финансов
Поддержи А1+!Премьер-министр Никол Пашинян представил президенту Армении Армену Саргсяну предложения относительно назначений в правительстве.
Премьер-министр предложил президенту Армении назначить Мгера Григоряна на должность вице-премьера.
Также Никол Пашинян предложил назначить Анаит Аванесян министром здравоохранения, Андраника Пилояна - министром по чрезвычайным ситуациям, Ваграма Думаняна - министром образования, науки, культуры и спорта, Ваана Керобяна - министром экономики.
На пост министра юстиции премьер-министр предложил назначить Карена Андреасяна, на пост министра финансов - Тиграна Хачатряна.