Հայկական ստորաբաժանումները նախազգուշացնող կրակ են բացել․ ՊՆ
Մայիսի 20-ին միջադեպ է գրանցվել Գեղարքունիքի մարզի սահմանային հատվածում Հայաստանի Հանրապետության տարածքը հատած ադրբեջանցի զինվորականների մասնակցությամբ։ Ժամը 15.00-ի սահմաններում մի քանի տասնյակ կրակոց է արձակվել, ենթադրաբար՝ օդ, ինչից հետո հայկական ստորաբաժանումները նախազգուշացնող կրակ են բացել։
Ադրբեջանցի զինվորականների հրամանատարը կապ է հաստատել հայկական ստորաբաժանման հրամանատարի հետ, խնդրել դադարեցնել կրակը, ներողություն խնդրել և հայտնել, որ կրակոցները պատահականության արդյունք են։
Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերը նախազգուշացնում է, որ նմանօրինակ միջադեպերի կրկությունը կդիտարկվի որպես առճակատման գնալու միտումնավոր փորձ և կհանգեցնի հայկական կողմի համապատասխան գործողություններին։

Армянские подразделения открыли предупредительный огонь: МО
В приграничной части Гегаркуникской области 20 мая, в районе 15:00 часов, произошел инцидент с участием азербайджанских военнослужащих, пересекших территорию Республики Армения: было произведено несколько десятков выстрелов, предположительно в воздух, после чего подразделения ВС Армении открыли предупредительный огонь.
Командир азербайджанских вооруженных сил связался с командиром армянской части, попросил его прекратить огонь, извинился и сказал, что стрельба была случайной.
Вооруженные силы Республики Армения предупреждают, что повторение подобных инцидентов будет рассматриваться как умышленная попытка перейти к конфронтации и приведет к соответствующим действиям армянской стороны.