Աժ-ն՝ լուծարվելուց մեկ օր անց (տեսանյութ)
Յոթերորդ գումարման Ազգային ժողովը երեկ իրավունքի ուժով լուծարվեց, թեև այս խորհրդարանը կատարելու է իր լիազորությունները մինչև հունիսի 20-ի ընտրություններից հետո հաջորդ խորհրդարանի ձևավորումը։
«Ա1+»-ը  շրջեց խորհրդարանի միջանցքներում՝ հասկանալու՝ ինչ է փոխվել լուծարումից հետո։
Իրավիճակը ԱԺ միջանցքնեում գրեթե նույնն էր, ինչ նախկինում՝ ոչ նիստերի օրերին, շարունակվում էին ջեռուցման համակարգերի վերանորգման աշխատանքները։
Ազգային ժողովում էին գրեթե միշտ այնտեղ աշխատող պատգամավորները, տեղում չէին սովորաբար բացակայող պատգամավորները։
ԱԺ-ում ակտիվությունն ավելացավ անկախ պատգամավոր Թագուհի Թովմասյանի կազմակերպած  շուշեցի ճարտարապետների գործունեությունը ներկայացնող նյութերի ցուցադրության ընթացքում, մինչ այդ միջանցներում համեմատաբար լռություն էր, ակտիվ էին միայն լրագրողները։
Նշենք, որ անկախ Հայաստանի պատմության մեջ երկրորդ անգամ է, որ Ազգային ժողովն արձակվում է սահմանված ժամ կետից շուտ: 2018թ. նոյեմբերին ևս ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականից հետո խորհրդարանը ցրվել էր նույն ընթացակարգով:

НС через день после роспуска (видео)
Поддержи А1+!Сегодня, через день после роспуска, обстановка в Национальном собрании была почти такой же, как обычно.
Вчера Национальное собрание седьмого созыва было распущено силой права, однако этот парламент продолжит выполнять свои полномочия до формирования следующего парламента после выборов 20-го июня.
«А1+» прошёлся по коридорам парламента, чтобы понять, что изменилось после роспуска.
Обстановка в коридорах НС была почти такой же, как раньше, не в дни заседаний, продолжались работы по ремонту отопительной системы.
В Национальном собрании находились депутаты, которые почти всегда там работают, на местах не было обычно отсутствующих депутатов.
Активность в НС возросла во время показа материалов, представляющих деятельность шушинских архитекторов, организованного независимым депутатом Тагуи Товмасян, до того в коридорах было сравнительно тихо, активными были только журналисты.
Отметим, что в истории независимой Армении Национальное собрание распускается досрочно во второй раз. В ноябре 2018 г. также после отставки премьер-министра РА Никола Пашиняна парламент был распущен по той же процедуре.