Զոհերի թիվը կլինի մոտ 4000․ Փաշինյանը թվեր ներկայացրեց (տեսանյութ)
Ադրբեջանի կողմից Արցախի նկատմամբ սանձազերծած պատերազմի հետևանքով հայկական կողմի հաստատված զոհերի թիվը 3621 է, Ազգային ժողովում հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Այս պահին մենք ունենք մահվան վկայականներով հաստատված 3621 զոհ, անհետ կորածների ցուցակում ունենք 321 մարդ, ունենք ԴՆԹ հետազոտման մեջ գտնվող 201 մարմին կամ մասունք և մենք ունենք ավելի քան 100 նույնականացված մարմին, որ նույնականացվել են կոնկրետ հարազատների հետ, բայց հարազատները տարբեր պատճառներով առայժմ հրաժարվում են ընդունել այդ փաստը: Մեր շատ հայրենակիցներ հավատում են, որ իրենց հարազատները ողջ են, գերեվարված են, կան ընտանիքներ, որոնք չեն վստահում ԴՆԹ հետազոտություններին»,- ասաց Փաշինյանը:

Число погибших будет около 4000: Пашинян представил цифры (видео)
Количество погибших военнослужащих в результате войны, развязанной Азербайджаном против Арцаха - 3 621. Об этом сообщил премьер-министр Армении Никол Пашинян, отвечая на вопрос депутата Карапета Мхчяна.
«На данный момент у нас 3 621 погибших военнослужащих. Их гибель подтверждена свидетельствами о смерти, 321 человек числятся пропавшими без вести, останки 201 погибших находятся на исследовании ДНК, есть более 100 останков, идентифицированных с конкретными родными, но родные по разным причинам пока отказываются принимать эти факты. Многие наши соотечественники верят, что их родные живы, находятся в плену, есть семьи, которые не доверяют анализам ДНК», - сказал Пашинян.