ՀՀ պաշտպանության նախարարի հրամանով պարգևատրվել են ՌԴ ՊՆ ՌՔԿՊ զորքերի մասնագետները
ՀՀ զինված ուժերում կորոնավիրուսային վարակի տարածումը կանխարգելող հակահամաճարակային միջոցառումների ընթացքում ցուցաբերած մասնագիտական բարձր ունակությունների, բարեխիղճ ծառայության և ռազմաբժշկական համագործակցության ոլորտում ունեցած ներդրման համար ՌԴ ՊՆ ՌՔԿՊ զորքերի 48-րդ գիտահետազոտական կենտրոնի մի շարք մասնագետներ ՀՀ պաշտպանության նախարարի հրամանով պարգևատրվել են գերատեսչական մեդալներով:
ՌԴ ՊՆ ՌՔԿՊ զորքերի մասնագետները ՀՀ ՊՆ հիգիենիկ հակահամաճարակային ծառայությունում մասնագիտական աջակցություն են ցուցաբերել 2020թ. ապրիլի 7-ից:
Գերատեսչական մեդալները ռուսաստանցի զինվորականներին են հանձնվել առաքելության ավարտի կապակցությամբ ապրիլի 2-ին կայացած հրաժեշտի պաշտոնական արարողության ընթացքում: Ընթերցվել է ՀՀ պաշտպանության նախարարի շնորհակալական ուղերձը գիտահետազոտական կենտրոնի պետին և ամբողջ անձնակազմին:
Շուրջ մեկ տարի ՀՀ զինված ուժերին աջակցություն ցուցաբերած մասնագետները ՀՀ ԶՈՒ ՌՔԿՊ զորքերի պետ-վարչության պետի հրամանով խրախուսվել են նաև պատվոգրերով ու հուշամեդալներով։
ՀՀ ԶՈՒ ռազմաբժշկական և ՌՔԿՊ ոլորտների պատասխանատուները շնորհակալություն են հայտնել գործընկերներին արդյունավետ համագործակցության համար, մաղթել ամուր առողջություն և նորանոր հաջողություններ իրենց ստանձնած պատասխանատու գործունեության ընթացքում։

Приказом министра обороны Армении награждены военнослужащие войск РХБО МО РФ
За высокие профессиональные навыки, проявленные в ходе противоэпидемических мероприятий по предотвращению распространения коронавирусной инфекции в Вооруженных силах Республики Армения, за добросовестную службу и военно-медицинское сотрудничество ряд специалистов 48-го Научно-исследовательского центра войск РХБО МО РФ приказом министра обороны Республики Армения награждены ведомственными медалями.
Специалисты войск ГО МО РФ с 7 апреля  2020 года оказывали профессиональную поддержку Гигиенической противоэпидемической службе МО Армении.
Ведомственные медали российским военным были вручены  2 апреля в ходе официальной церемонии проводов в связи с завершением их миссии.
Было зачитано благодарственное послание министра обороны начальнику и всему персоналу научно-исследовательского центра.
Специалисты, оказавшие содействие Вооруженным силам Республики Армения, приказом начальника Управления ВС  были поощрены и почетными грамотами и памятными медалями.
Ответственные за военно-медицинскую сферу ВС поблагодарили коллег за эффективное сотрудничество, пожелали им крепкого здоровья и новых успехов в своей ответственной деятельности.