26.02.21HandipumHadrutciner
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը փետրվարի 26-ին Երևանի ԱՀ մշտական ներկայացուցչությունում հանդիպել է Հադրութի շրջանի մի խումբ բնակիչների հետ:
Քննարկվել են շրջանի տեղահանված բնակչության սոցիալական առկա խնդիրները, դրանց լուծմանն ուղղված պետական և բարեգործական աջակցության ծրագրերը: Երկրի ղեկավարն ընդգծել է, որ բարձրացված խնդիրները հնարավորինս ողջամիտ ժամկետներում լուծելու համար Կառավարությունը գործադրելու է բոլոր ջանքերը:
Հանդիպմանը մասնակցում էին ԱՀ անվտանգության խորհրդի քարտուղար Վիտալի Բալասանյանը և ՀՀ-ում ԱՀ մշտական ներկայացուցիչ Սերգեյ Ղազարյանը:

26.02.21HandipumHadrutciner
В Постоянном представительстве Республики Арцах в Ереване президент Республики Арцах Араик Арутюнян 26 февраля встретился с группой жителей Гадрутского района.
Были обсуждены существующие социальные проблемы перемещенного населения региона, программы государственной и благотворительной помощи, направленные на их решение. Глава государства подчеркнул, что правительство Арцаха приложит все усилия для решения вопросов в разумные сроки.
Во встрече приняли участие секретарь Совета безопасности Республики Арцах Виталий Баласанян и постоянный представитель Республики Арцах в Республике Армения Сергей Казарян.