Ավստրիան վերստին արտահայտեց իր հստակ աջակցությունը հայ ժողովրդին. Արմեն Սարգսյանի ուղերձը՝ Ավստրիայի նախագահին
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ավստրիայի Հանրապետության Դաշնային նախագահ Ալեքսանդեր Վան դեր Բելլենին՝ երկրի ազգային տոնի առթիվ:
Նախագահ Սարգսյանը համոզմունք է հայտնել, որ հայ-ավստրիական կայուն փոխգործակցությունը երկկողմ և բազմակողմ մակարդակներում կշարունակի ամրապնդվել և ընդլայնվել՝ ի շահ երկու երկրների ժողովուրդների։
«Հայաստանի և Արցախի համար այս դժվարին պահին, երբ մեր ժողովուրդը մարտնչում է կյանքի և ազատության համար, Ավստրիան վերստին արտահայտեց իր հստակ և աներկբա աջակցությունը Հայաստանին, Արցախին և հայ ժողովրդին:
Երախտագիտությունս եմ հայտնում Ձեզ և Ավստրիայի կանցլեր Սեբաստիան Կուրցին՝ Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության խաղաղ կարգավորմանն ուղղված ջանքերի և բանակցությունների հարթակ տրամադրելու պատրաստակամության համար:
Բարձր ենք գնահատում նաև Ավստրիայի խորհրդարանի՝ ղարաբաղյան հակամարտությանը Թուրքիայի ռազմական միջամտությունը և Ադրբեջանին զենք մատակարարելու գործընթացը դատապարտող բանաձևի համար»,- մասնավորապես ասվում է նախագահ Արմեն Սարգսյանի ուղերձում:

В эту трудную минуту Австрия выразила поддержку армянскому народу: послание Армена Саркисяна президенту Австрии
Поддержи А1+!Президент Республики Армения Армен Саркисян по случаю национального праздника направил поздравительное послание федеральному президенту Австрийской Республики Александеру Ван дер Беллену.
Президент Саркисян выразил уверенность, что стабильное армяно-австрийское сотрудничество на двустороннем и многостороннем уровнях продолжит укрепляться и расширяться в интересах народов двух стран.
“В эту трудную для Армении и Арцаха минуту, когда наш народ воюет за жизнь и за свободу, Австрия вновь выразила свое четкое и безоговорочное содействие Армении, Арцаху и всему армянскому народу.
Выражаю свою признательность Вам и канцлеру Австрии Себастьяну Курцу за усилия и готовность предоставить площадку для переговоров по мирному урегулированию нагорно-карабахского конфликта.
Мы высоко ценим также и резолюцию парламента Австрии, осуждающую военное вмешательство Турции в карабахский конфликт и процесс поставки оружия Азербайджану”, - говорится в послании президента Армена Саркисяна.