Տեղային նշանակության մարտեր են ընթանում Արցախի ճակատային գծի բոլոր ուղղություններում․ ԱՀ ՊՆ
Արցախա-ադրբեջանական հակամարտության գոտում հոկտեմբերի 24-ի լույս 25-ի գիշերվա ընթացքում պահպանվել է հարաբերական կայուն-լարված իրադրություն: Առանձին հատվածներում շարունակվել են հրետանային մենամարտեր:
Այս մասին տեղեկացնում է Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը:
«Երեկոյան թշնամական ուժերը հերթական անգամ հրետակոծել են խաղաղ բնակավայրերը, մասնավորապես՝ Մարտունու շրջանի Կարմիր Շուկա, Թաղավարդ, Գիշի, Սպիտակաշեն համայնքներն ու Ասկերանի շրջանի Ավետարանոց գյուղը:
Ներկայումս տեղային նշանակության մարտեր են ընթանում ճակատային գծի բոլոր ուղղություններում: ՊԲ ստորաբաժանումների կողմից շարունակվում են հակառակորդի դիվերսիոն-հետախուզական խմբերի հայտնաբերման և ոչնչացման գործողությունները»,-նշում են ՊՆ-ից:

В Арцахе по всем направлениям линии фронта идут бои местного значения: АО Арцаха
Поддержи А1+!В ночь на 25 октября ситуация в зоне арцахско-азербайджанского конфликта оставалась относительно стабильно-напряженной. На некоторых участках продолжались артиллерийские бои.
«Вечером вражеские силы вновь обстреляли мирные населенные пункты, в частности, общины Кармир Шука, Тагавард, Гиши, Спитакашен в Мартунинском районе и село Аветараноц в Аскеранском районе.
В настоящее время локальные бои идут по всем направлениям линии фронта. Армия обороны продолжает обнаружение и уничтожение диверсионно-разведывательных групп противника», - заявили в Минобороны.