Վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Մեքսիկայի նախագահին
Աջակցիր «Ա1+»-ինՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Մեքսիկայի Միացյալ Նահանգների նախագահ Անդրես Մանուել Լոպես Օբրադորին՝ Անկախության օրվա առթիվ: Ուղերձում ասված է.
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Մեքսիկայի բարեկամ ժողովրդին՝ Մեքսիկայի Միացյալ Նահանգների Անկախության օրվա կապակցությամբ: Մաղթում եմ Ձեզ առողջություն և նորանոր ձեռքբերումներ, իսկ Մեքսիկայի ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարգավաճում:
Հուսով եմ, որ մոտ ապագայում մեզ կհաջողվի համատեղ ջանքերով առավել ամրացնել հայ-մեքսիկական փոխգործակցությունը փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող բնագավառներում՝ ի շահ մեր ժողովուրդների»:

Премьер-министр Армении направил поздравительное послание президенту Мексики
Премьер-министр Никол Пашинян по случаю Дня независимости направил президенту Соединенных Штатов Мексики Андресу Мануэлю Лопесу Обрадору поздравительное послание. В послании, в частности, говорится:
«От всего сердца поздравляю Вас и дружественный народ Мексики с Днем независимости Соединенных Штатов Мексики. Желаю Вам здоровья и новых достижений, а народу Мексики - мира и процветания.
Надеюсь, что в ближайшем будущем нам удастся совместными усилиями, во благо наших народов, еще больше укрепить армяно-мексиканское сотрудничество в сферах, представляющих общий интерес».