Քաղաքական մեծ ակտիվություն չեմ ցուցաբերում. Սերժ Սարգսյան (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինԵս քաղաքական մեծ ակտիվություն չեմ ցուցաբերում։ Այսօր հրավիրված ասուլիսում հայտարարեց ՍԵրժ Սարգսյանը՝ պնդելով, որ այսօրվա ասուլիսը ևս քաղաքական չի համարում։
Սարգսյանը պնդեց, որ Ապրիլյան քառօրյան և տավուշյան իրադարձությունները համեմատելի չեն, թեև ընդունում է, որ մեր զինուժը լուծել է իր առջեւ դրված կարևոր խնդիր:
Պնդեց, որ նույնը պետք էր անել 2018-ի մայիս-հունիսին Նախիջևանի ուղղությամբ։
Սարգսյանը նաև համոզմունք հայտնեց, որ որևէ մեկը չի կարող ասել, որ մեր զինված ուժերը լավագույնը չեն։ Ինչ վերաբերում է դիրքերի գրավմանը, Սարգսյանն ասաց, որ 1994-ի հրադադարից հետո այդ գործընթացը երբեք կանգ չի առել, բազմաթիվ ուղղություններով մենք ունեցել ենք դիրքային բարելավումներ, պարզապես դա եղել է լուռ եւ առանց աղմուկի։
Ինչ վերաբերում է մեր հետախուզության աշխատանքին 2016 թվականին, Սարգսյանն ասաց, բոլոր հայտարարությունները , թե հարձակման մասին տեղեկատվություն է եղել, հնչեցվել են բոլոր այն մարդկանց կողմից , ովքեր հնարավորություն չեն ունեցել ծանոթանալ այս և դրանից առաջ տրամադրված հետախուզական գործողություններին։
Սարգսյանը պնդեց, որ չեն ունեցել տեղեկատվություն Ադրբեջանի հարձակման մասին եւ որ աշխարհի լավագույն հետախուզական ծառայությունները ևս չեն կարողանում ձեռք բերել ամբողջական տեղեկատվություն:
Սերժ Սարգսյանը չժխտեց, որ այդ հարցում մեր հետախուզությունը թերացել է, օրվա երկրորդ կեսին տեղեկատվություն են ունեցել, որ Ադրբեջանը պատրաստում է դիվերսիոն գործողություն։ Սարգսյանը սահմանափակվեց միայն այսքանով։

Я не проявляю большой политической активности: Серж Саркисян (видео)
Я не проявляю большой политической активности. Заявил Серж Саркисян на созванной сегодня пресс-конференции, утверждая, что сегодняшнюю пресс-конференцию он также не считает политической.
Саркисян утверждает, что Апрельская четырехдневная война и тавушские события несопоставимы, тем не менее, признает, что наши военные силы решили стоявшую перед ними важную задачу.
Утверждал, что то же самое нужно было сделать в направлении Нахиджевана в мае-июне 2018 года.
Саркисян также выразил убеждение, что никто не может сказать, что наши вооруженные силы – не самые лучшие. Касательно захвата позиций, Саркисян сказал, что после прекращения огня 1994 года этот процесс никогда не останавливался, по многочисленным направлениям у нас было улучшение позиций, просто это было молча и без шума.
Касательно работы нашей разведки в 2016 году Саркисян сказал, что все заявления о том, что была информация о нападении, звучали от всех тех людей, которые не имели возможности ознакомиться с этими и предоставленными до этого разведывательными операциями.
Саркисян утверждал, что у них не было информации о нападении Азербайджана, и лучшие разведывательные службы мира также не могут получить полную информацию.
Серж Саркисян не отрицает, что наша разведка допустила ошибки в этом вопросе, во второй половине дня у них была информация, что Азербайджан готовит диверсионную операцию. Саркисян ограничился только этим.