Կարինե Բուռնազյանի մոտ կորոնավիրուս է հաստատվել. դերասանուհին մահացել է մայիսի 24-ին
Հակոբ Պարոնյանի անվան երաժշտական կոմեդիայի պետական թատրոնի դերասանուհի Կարինե Բուռնազյանի մոտ, որը մահացել է մայիսի 24-ին, կորոնավիրուս է հաստատվել:
«Արմենպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում թատրոնի տնօրեն Կարո Շահբազյանն ասաց, որ այդ մասին իրեն հայտնել է Բուռնազյանի հարազատներից մեկը:
«Բուռնազյանի մահվանից հետո կասկածներ կային, որ դերասանուհին նաև կորոնավիրուսով է վարակված եղել: Դա հաստատվել է: Նա ուներ այլ հիվանդություններ՝ սրտային անբավարարություն, շաքարային դիաբետ և այլն. մշտապես բուժվում էր: Բուռնազյանը մի քանի ամիս է տանից դուրս չէր գալիս: Մինչև կորոնավիրուսի տարածումը նրա ինքնազգացողությունն արդեն իսկ շատ վատ էր: Հաճախ էր դիմում շտապ օգնությանը»,-նշեց Շահբազյանը:
Նրա խոսքով՝ վիրուսի հաստատվելիս դիահերձում չանելու պարագայում հնարավոր չէ հստակ ասել, թե ինչն է եղել դերասանուհու մահվան պատճառը:
Կարինե Բուռնազյանը ծնվել է 1959 թվականի հունվարի 14-ին Երևանում: 1977 թվականից սովորել է Երևանի Գ. Սունդուկյանի անվան ազգային ակադեմիական թատրոնին կից թատերական ստուդիայում՝ ՀԽՍՀ և ԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստ Խորեն Աբրահամյանի արվեստանոցում: 1988 թվականից աշխատում էր  Երևանի Հ Պարոնյանի անվան երաժշտական կոմեդիայի թատրոնում:
1997-2005 թվականներին «Բոհեմ» թատերախմբով շրջագայել է Եվրոպայում:
Խաղացել է «Խանումի արարքները», «Ազգային գործիչ», «Կարինե», «Պարոն Բաբիկը և ուրիշներ» և մի շարք այլ ներկայացումներում:

У Карине Бурназян подтвержден коронавирус: актриса скончалась 24 мая
У актрисы Государственного театра музыкальной комедии им. Акопа Пароняна Карине Бурназян, которая скончалась 24 мая, подтвержден коронавирус.
В беседе с корреспондентом «Арменпресс» директор театра Каро Шахбазян сказал, что об этом ему сообщил один из родственников Бурназян.
«После смерти Бурназян были подозрения, что актриса была заражена коронавирусом. Это подтвердилось.  У нее были и другие заболевания: сердечная недостаточность, сахарный диабет и другие, она постоянно лечилась. Бурназян уже несколько месяцев не выходила из дома. Еще до эпидемии коронавируса она уже плохо чувствовала себя. Часто вызывала скорую помощь», - отметил Шахбазян.
Карине Бурназян родилась 14 января 1959 года в Ереване. С 1977 года она училась в театральной студии при Национальном академическом театре им. Г. Сундукяна в мастерской народного артиста СССР и Армянской ССР Хорена Абрамяна. С 1988 года служила в Ереванском театре музыкальной комедии им. А. Пароняна.
В 1997 - 2005 годах с театральной труппой «Богема» она гастролировала по Европе.
Играла в спектаклях «Поступки Ханума», «Национальный деятель», «Карине», «Господин Бабик и другие» и в ряде других спектаклей.