Օգտագործված դիմակը կամ ձեռնոցը վարակի տարածման հնարավոր աղբյուրներ են․ կոչ քաղաքացիներին
Շրջակա միջավայրի նախարարությունը կոչ է անում օգտագործված բժշկական դիմակներն ու ձեռնոցները չնետել չնախատեսված վայրերում։
«Հորդորում ենք զերծ մնալ շրջակա միջավայրը աղտոտելուց, քանի որ փողոցում նետված օգտագործված դիմակը կամ ձեռնոցը շրջակա միջավայրը աղտոտելուց զատ  վարակի տարածման հնարավոր աղբյուրներ են։
Հիշեցնում ենք, որ օգտագործված դիմակներն ու ձեռնոցները պետք է առանձնացվեն փակ աղբամաններում՝ դրանց վրա առկա հավանական վարակի տարածումը կանխելու համար։
Եվս մեկ անգամ հորդորում ենք պահպանել համակեցության, հանրային առողջությանը միտված համապետական կանոնները, հետևել առողջապահության նախարարության խորհուրդներին և պահպանել շրջակա միջավայրը։

Использованная маска или перчатка – возможные источники распространения инфекции: призыв к гражданам
Министерство окружающей среды призывает не бросать использованные медицинские маски и перчатки в непредусмотренных местах.
“Призываем воздерживаться от загрязнения окружающей среды, поскольку выброшенные на улице маски или перчатки кроме загрязнения окружающей среды, являются и возможными источниками распространения инфекции.
Напоминаем, что использованные маски и перчатки для предотвращения распространения вероятной инфекции должны  выбрасываться в закрытые мусорные баки.
Еще раз призываем соблюдать общегосударственные правила, направленные на сосуществование, общественное здоровье, следовать советам Министерства здравоохранения и сохранять окружающую среду.