Ոչ ոք չի նեղանա, եթե պարետն ասի, որ 20 հոգուց ավելի թաղմանը, ծննդյան տոնին կամ հարսանիքին չմասնակցեք․ վարչապետ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Կառավարության արտահերթ նիստին արտակարգ դրություն մտցնելու վերաբերյալ նախագծի քննարկմանն արձանագրեց, որ հուղարկավորությունների հետ կապված խնդիր կա։
«Այստեղ մենք ուրիշ կարգավարում ենք տվել։ Պարետը կարող է որոշել, որ այս քաղաքում ռեստորանները փակվում են, չեն աշխատում, այսինքն՝ պարետը կարող է որոշել, որ ինչ-որ քաղաքներում ռեստորանները աշխատում են»,- ասաց նա։
Նիկոլ Փաշինյանն առաջարկեց, որ տարածքային սահմանափակումը որոշի պարեկը։ «Որովհետև սրա տրամաբնությունն այն է, որ որոշման ընդունումից հետո թաղմանը 20 հոգուց ավել չեն կարող մասնակցել։ Ես սա հասկանում եմ, բայց եթե համաճարակային իրավիճակը զարգանա այն տրամաբանությամբ, որ պետք է այդպես էլ անենք, ոչ ոք չի նեղանա, որ պարետն ասի, գիտեք ինչ, ժողովուրդ ջան, 20 հոգուց ավել թաղման, ծննդյան տոնի, կամ հարսանիքի չմասնակցեք»,- ընդգծեց Նիկոլ Փաշինյանը։

Никто не обидится, если комендант скажет, что более 20 человек не могут участвовать в похоронах, на дне рождении или на свадьбе: премьер-министр
Премьер-министр Никол Пашинян отметил на обсуждении проекта относительно введения чрезвычайного положения на внеочередном заседании Правительства, что есть проблема с похоронами.
«Здесь мы дали другое распоряжение. Комендант может решить, что в этом городе рестораны закрываются, не работают, то есть комендант может решить, что в каких-то городах рестораны работают», - сказал он.
Никол Пашинян предложил, чтобы территориальные ограничения определял комендант. «Потому что логика этого в том, что после принятия решения более 20 человек не могут участвовать в похоронах. Я это понимаю, но если эпидемиологическая ситуация разовьется в той логике, что мы должны именно так сделать, никто не обидится, если комендант скажет: народ, не что более 20 человек не могут участвовать в похоронах, на дне рождении или на свадьбе», - подчеркнул Никол Пашинян.