ԱԱԾ–ն հերքում է. Նիկոլ Փաշինյանի վարկանիշը եղել է ռեկորդային բարձր
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱզգային անվտանգության ծառայությունը հերքում է 168.am կայքի հրապարակումն այն մասին, թե ԱԱԾ-ն սոցիոլոգիական հարցում է անցկացրել, որի արդյունքներով ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի վարկանիշը եղել է ցածր՝ 19.5 տոկոս։
«168.am կայքի հրապարակած տեղեկատվությունը, թե Ազգային անվտանգության ծառայությունը սոցիոլոգիական հարցում է անցկացրել, որի արդյունքներով ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի վարկանիշը եղել է ցածր՝ 19.5 տոկոս, մտացածին է եւ որեւէ կապ չունի իրականության հետ:
Ավելին, ԱԱԾ ունեցած հավաստի օպերատիվ տվյալներով Հայաստանի նախկին իշխանության վերնախավի որոշ ներկայացուցիչների պատվերով նախորդ ամիս սոցիոլոգիական փակ հարցում է անցկացվել՝ հարցման տվյալները հետագա գործունեության ընթացքում օգտագործելու համար:
Հարցման արդյունքներով վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի վարկանիշը եղել է ռեկորդային բարձր (նույնքան բարձր, որքան 2018 թվականի մայիսին) ինչը նախորդ իշխանության ներկայացուցիչների շրջանում խորը հիասթափություն է առաջացրել:
168.am-ի հրապարակումը համարում ենք այդ հիասթափության արտահայտություն:
Ասենք նաեւ, որ վարչապետի վարկանիշի մասին ԱԱԾ ունեցած տվյալները հաստատվում են նաեւ վերջերս հրապարակված երեք տարբեր սոցիոլոգիական հարցումների արդյունքների համադրմամբ եւ վերլուծությամբ»,- ասված է ԱԱԾ հաղորդագրությունում:

СНБ опровергает: Рейтинг Никола Пашиняна был рекордно высоким
Поддержи А1+!Служба национальной безопасности опровергает публикацию сайта 168.am о том, что СНБ провела социологический опрос, согласно которому рейтинг премьер-министра Никола Пашиняна был низким - 19,5%.
«Информация, опубликованная сайтом 168.am о том, что Служба национальной безопасности провела социологический опрос, согласно которому рейтинг премьер-министра Никола Пашиняна был низким - 19,5%, является вымышленным и не имеет ничего общего с действительностью.
Более того, согласно достоверным оперативным данным СНБ, в прошлом месяце был проведен закрытый социологический опрос по заказу некоторых представителей бывшей правящей элиты Армении, чтобы использовать данные опроса для своей будущей деятельности.
Согласно опросу, рейтинг премьер-министра Никола Пашиняна был рекордно высоким (как и в мае 2018 года), что вызвало глубокое разочарование среди представителей бывших властей.
Мы считаем публикацию 168.am выражением этого разочарования.
Отметим также, что данные СНБ о рейтинге премьер-министра также подтверждаются сравнением и анализом результатов опубликованных недавно трех различных социологических опросов», - говорится в сообщении СНБ.