Տնտեսական քաղաքականությունը հեղափոխական չի կարելի որակել․ Միքայել Մելքումյան
«Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Միքայել Մելքումյանի դիտարկմամբ՝ Հայաստանում վարվող տնտեսական քաղաքականությունը հեղափոխական չի կարելի որակել։
«Մի քանի արդյունք կա, որը ապացուցում է, որ այն քաղաքականությունը, որը վարվում է, չի բերում կոնկրետ հանգուցալուծման»,- ասաց Միքայել Մելքումյանը, նշելով, որ այսօր խորհրդարանը մերժեց ներդրումային ծրագրերի պետական աջակցության մասին ինստուտիցիոնալ լուծում ստանալու իրենց խմբակցության առաջարկը, որը նշանակում է կամ այդ լուծումը Կառավարությունը չի ուզում, կամ ուղղակի չի կարող իրականացնել։
«Ես հակված եմ նրան, որ Կառավարությունը այդ ցանկությունն ունի, բայց այն ինստիտուտները, որ պետք է ստեղծվի՝ ուղղակի չեն կարող իրականություն դառնալ, որովհետև այդ ինստիտուտների առկայության պայմաններում, միևնույն է այդ ներդրումներն ու այն քաղաքականությունը, որ վարվում է՝ չեն գալու»,- ասաց պարոն Մելքումյանը։ Պատգամավորը որոշ թվեր ներկայացրեց։

Экономическую политику нельзя квалифицировать как революционную: Микаэл Мелкумян
По наблюдению депутата от фракции “Процветающая Армения” Микаэла Мелкумяна, проводимую в Армении экономическую политику нельзя квалифицировать как революционную.
«Есть несколько результатов, доказывающих, что проводимая политика не приводит к конкретному разрешению»,- сказал Микаэл Мелкумян, отмечая, что сегодня парламент отклонил предложение их фракции об институциональном решении государственной поддержки инвестиционным программам, что означает либо Правительство не хочет этого решения, либо просто не может осуществить.
“Я склонен к тому, что у Правительства есть это желание, но те институты, которые он должен создать, просто не могут стать действительностью, потому что в условиях наличия этих институтов, все равно эти инвестиции и та политика, которая ведется, не придут”, - сказал господин Мелкумян. Депутат представил некоторые цифры.