Պետք է կառուցել այնպիսի պետություն, որի մասին երազում էին Հոկտեմբերի 27-ի զոհերը․ Ա․ Բաբաջանյան
ԱԺ պատգամավոր Արման Բաբաջանյանը Ազգային ժողովի ամբիոնից հիշեցնում է 1999թ․ հոկտեմբերի 27-ի դեպքերի մասին և նշում, որ «մի խումբ ստահակներ գնդակահարեցին ՀՀ ընտրված ղեկավարությանը, որը վարչապետ Վազգեն Սարգսյանի և Ազգային ժողովի նախագահ Կարեն Դեմիրճյանի գլխավորությամբ Հայաստանի զարգացման իրական հույս էր արթնացրել հասարակության մեջ»։
«20 տարի առաջ հոկտեմբերի 27-ին գնդակահարվեց այդ հույսը, 20 տարի առաջ հոկտեմբերի 27-ին գնդակահարվեց Հայաաստանի զարգացումը, 20 տարի առաջ հոկտեմբերի 27-ին գնդակահարվեց Հայաստան պետությունը»,- ընդգծեց նա և հավելեց, որ հոկտեմբերի 27-ի հետևանքները Հայաստանը չի հաղթահարել, որովհետև այդ ոճրագործությունը մինչ օրս չի բացահայտվել։
«Չեն բացահայտվել և պատասխանատվության ենթարկվել պետության դեմ ուղղված այդ ակտի ներքին ու արտաքին կազմակերպիչներն ու պատվիրատուները, իսկ առանց դրա խոսք լինել չի կարող հոկտեմբերի 27-ի իրական ու ամբողջական բացահայտման մասին»,- ասաց պատգամավորը և հավելեց, որ թե՛ իշխանությունը, թե՛ ընդդիմությունը պետք է կարողանան կառուցել այնպիսի պետություն, որի մասին երազում էին Հոկտեմբերի 27-ի զոհերը։

Нужно построить такое государство, о котором мечтали жертвы 27-го Октября: А. Бабаджанян
Депутат НС Арман Бабаджанян напоминает с кафедры Национального собрания о 27-м октября 1999 года и отмечает, что “группа негодяев расстреляли избранное руководство РА, во главе с премьером которого Вазгеном Саркисяном и председателем Национального собрания Кареном Демирчяном в обществе проснулась реальная надежда на развитие Армении”.
«20 лет назад 27-го октября была расстреляна эта надежда, 20 лет назад 27-го октября было расстреляно развитие Армении, 20 лет назад 27-го октября было расстреляно государство Армения»,- подчеркнул он и добавил, что Армения не преодолела последствия 27-го октября, потому что это злодеяние до сих пор не раскрыто.
“Не раскрыто и не привлечены к ответственности внутренние и внешние организаторы и заказчики этого акта, направленного против государственности, а без этого не может идти и речи о реальном и полном раскрытии 27-го октября”, - сказал депутат и добавил, что и власти, и оппозиция должны суметь построить такое государство, о котором мечтали жертвы 27-го Октября.