ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախկին նախարարը կալանավորվել է
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀՀ քննչական կոմիտեի ՀԿԳ քննության գլխավոր վարչությունում՝«Հյուսիս-Հարավ ճանապարհային միջանցք» ծրագրի մշակման և իրագործման գործընթացում թույլ տրված առերևույթ չարաշահումների դեպքերի առթիվ քննվող քրեական գործի շրջանակներում կալանավորվել է տրանսպորտի և կապի նախկին նախարար, «Սթոնս» ՍՊ ընկերության աշխատանքները համակարգող Գուրգեն Սարգսյանը:
Հիշեցնենք, որ «Հյուսիս-Հարավ ճանապարհային միջանցք» ծրագրի «М1 Թալինից Գյումրի ճանապարհի վերակառուցում և բարելավում» ծրագրի շրջանակներում Թալին-Լանջիկ և Լանջիկ-Գյումրի հատվածների շինարարական աշխատանքներում որպես ենթակապալառու ներգրավված «ՍԹՈՆՍ» ՍՊ ընկերության աշխատանքները համակարգող Գուրգեն Սեդրակյանին մեղադրանք էր առաջադրվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 38-189-րդ հոդվածի 3-րդ մասով և 38-205-րդ հոդվածի 2-րդ մասով:
Քննիչը միջնորդություն էր ներկայացրել դատարան՝ նրա նկատմամբ կալանավորումը որպես խափանման միջոց ընտրելու մասին: Միջնորդությունը մերժվել էր, և Գուրգեն Սարգսյանն ազատ էր արձակվել գրավի դիմաց:
Այսօր՝ հոկտեմբերի 22-ին, ՀՀ վերաքննիչ քրեական դատարանի կողմից որոշում է կայացվել՝ դատախազության բողոքը բավարարելու և Գուրգեն Սարգսյանի նկատմամբ որպես խափանման միջոց կալանավորումն ընտրելու մասին։

Арестован бывший министр транспорта и связи РА
Поддержи А1+!В рамках уголовного дела, расследуемого в Главном управлении по расследованию особо важных дел Следственного комитета РА по делу о злоупотреблениях, допущенных в процессе разработки и реализации программы “Дорожный коридор Север – Юг”, арестован бывший министр транспорта и связи, координатор работ ООО “Стонс” Гурген Саркисян.
Напомним, что координатору работ ООО “СТОНС”, Гургену Саркисяну, вовлеченному в качестве субподрядчика в строительные работы на участках Талин - Ланджик и Ланджик – Гюмри в рамках программы “Реконструкция и улучшение дороги Гюмри из Талина в Талин - Ланджик и Ланджик – Гюмри”, предъявлено обвинение по ч. 3 ст. 38-189 и ч. 2 ст. 38-205 УК РА.
Следователь представил в суд ходатайство об избрании в качестве меры пресечения в отношении него ареста.
Сегодня, 22 октября, Апелляционный уголовный суд Армении принял решение об удовлетворении ходатайства прокуратуры и избрании в отношении Гургена Саркисяна меры пресечения в виде ареста.