Ռուստամ Բադասյանը ԵԽ գլխավոր քարտուղարի հետ քննարկել է դատաիրավական բարեփոխումներին վերաբերող մի շարք հարցեր
Արդարադատության նախարար Ռուստամ Բադասյանը հոկտեմբերի 15-ին Ստրասբուրգում հանդիպել է Եվրոպայի խորհրդի գլխավոր քարտուղար Մարիա Պեյչինովիչ Բուրիչին:
Հանդիպման ընթացքում նախարար Բադասյանն անդրադարձել է Հայաստանի դատաիրավական և հակակոռուպցիոն ոլորտներում իրականացվող բարեփոխումներին, ներկայացրել այդ ուղղությամբ վերջին զարգացումները՝ մասնավորապես անդրադառնալով Կառավարության կողմից օրեր առաջ հաստատված երկու ռազմավարություններով նախատեսված կարգավորումներին:
Ռուստամ Բադասյանը ԵԽ գործընկերոջ հետ քննարկել է նաև Հայաստանի Հանրապետությունում մարդու իրավունքների օրակարգին վերաբերող մի շարք հարցեր:
Նույն օրը Հայաստանի արդարադատության նախարարը առանձին հանդիպումներ է ունեցել նաև Եվրոպայի խորհրդի Իրավունքի գերակայության և մարդու իրավունքների հարցերով գլխավոր տնօրեն Քրիստոս Ջիակումոպուլոսի,  Ֆրանսիայի արդարադատության նախարար Նիկոլ Բելուբեի, Կոռուպցիայի դեմ պայքարող պետությունների խմբի (GRECO) գործադիր քարտուղար Ջիանլուկա Էսպոզիտոյի հետ և քննարկել հարցերի լայն շրջանակ:
Հիշեցնենք, որ Հայաստանի Հանրապետության արդարադատության նախարար Ռուստամ Բադասյանը հոկտեմբերի 14-16-ը Ֆրանսիայի Հանրապետության Ստրասբուրգ քաղաքում մասնակցում է «Արդարադատության թվային մարտահրավերները Եվրոպայում» խորագրով համաժողովին։

Рустам Бадасян с генеральным секретарем СЕ обсудил вопросы судебно-правовых реформ
Поддержи А1+!Министр юстиции Рустам Бадасян 15 октября в Страсбурге встретился с генеральным секретарем Совета Европы Марией Пейчинович Буричем.
Как сообщили Арменпресс в управлении информации и связей с общественностью Министерства юстиции РА, в ходе встречи министр Бадасян коснулся реформ, осуществляемых в судебно-правовой и антикоррупционной сферах Армении, представил последние развития в этом направлении, в частности, коснувшись регулирований относительно двух стратегий, утвержденных на днях правительством.
Рустам Бадасян с коллегой из СЕ обсудил также и ряд вопросов, касающихся повестки прав человека в Республике Армения.
В тот же день министр юстиции Армении провел личные встречи с генеральным директором Совета Европы по вопросам верховенства права и прав человека Кристосом Джиакумопулосом, министром юстиции Франции Николом Белубе, исполнительным секретарем группы государств, борющихся с коррупцией (GRECO) Джанлукой Эспозито и обсудил с ними широкий круг вопросов.
Напомним, что министр юстиции Республики Армения Рустам Бадасян с 14 по 16 октября во французском городе Страсбург принимает участие в конференции “Правосудие в Европе перед лицом цифровых вызовов”.