011019FrankPallone (1)
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 1–ին հանդիպում է ունեցել ԱՄՆ կոնգրեսական, Կոնգրեսի հայկական հարցերով հանձնախմբի համանախագահ Ֆրենկ Փալոունի հետ:
Քննարկվել են Արցախ-ԱՄՆ կապերին, ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորմանը, տարածաշրջանային վերջին զարգացումներին վերաբերող տարբեր հարցեր:
Բակո Սահակյանը բարձր է գնահատել կոնգրեսական Փալոունի գործունեությունն` ուղղված հայկական հարցի եւ արցախյան հիմնախնդրի արդարացի լուսաբանմանն ու սատարմանը՝ նշելով, որ Արցախում նրա նկատմամբ տածում են անկեղծ հարգանք:

011019FrankPallone (1)
Президент Республики Арцах Бако Саакян 1 октября провел встречу с конгрессменом США, сопредседателем Комиссии по армянским вопросам Конгресса Френком Паллоне.
Были обсуждены разные вопросы, касающиеся связей между Арцахом и США, урегулирования азербайджано-карабахского конфликта, последних региональных процессов.
Бако Саакян высоко оценил деятельность конгрессмена Паллоне, направленную на справедливое освещение Армянского вопроса и карабахской проблемы, оказание содействия их решению, при этом отметив, что в Арцахе испытывают к нему искреннее уважение.