Ինչպե՞ս է ընթանում Գյումրիի ավտոմաքսատան շինարարությունը (տեսանյութ)
Գյումրիի ավտոմաքսատան շինարարությունը նոր փուլ է մտել: Պետական եկամուտների կոմիտեի աշխատանքային խումբը հերթական այցն է կատարել արտաքին տնտեսական գործունեության սպասարկման կենտրոնի համար նախատեսված տարածք` հետևելու իրականացվող աշխատանքների ընթացքին:
Ամբողջությամբ ավարտվել են նաև ուղղաձիգ հատակագծման աշխատանքները, ներտարածքային կոմունիկացիաների տեղադրումը: Ծրագրի իրականացման համար կառավարությունը Պետական եկամուտների կոմիտեին առաջին փուլով հատկացրել է 181 մլն դրամ, երկրորդ փուլով՝ 966 միլիոն դրամ:
Շինհրապարակում շինարարական աշխատանքները մեծ թափով ընթանում են: Երեկոյան ժամերին տարածքն ապահովված  է նաև արտաքին լուսավորությամբ, ուստի շինարարներն աշխատում են մինչև ուշ գիշեր: Եթե ընթացքում անհրաժեշտությունն առաջանա, շինարարությունը կիրականացվի 24-ժամյա աշխատանքային ռեժիմով: Հոկտեմբերի 11-ին նախատեսված է Գյումրու ավտոմաքսատան բացումը:

Как идет строительство автотаможни Гюмри? (видео)
Правительство Армении в рамках программы по строительству автотаможни в Гюмри Комитету по государственным доходам выделило добавочные средства - 970 млн драмов.
Председатель КГД Давид Ананян напомнил, что на первом этапе строительства автотаможни КГД было выделено 181 млн драмов, на втором этапе - 966 млн драмов.
Премьер-министр Никол Пашинян поинтересовался, на каком этапе находятся работы. “Мы успеваем в предусмотренные сроки, хотя на каком-то этапе возможно перейдем на 24-часовой режим работы. Дата 11 октября, как день начала работы таможни, остается прежней”, - ответил Ананян.
Никол Пашинян отметил, что строительство таможни происходит в чрезвычайном режиме, для того чтобы она работала бы на этом активном этапе импорта автомобиле. “Надеюсь, что все пройдет нормально, и в конце не придется проводить новую ОВОС, открывать новую таможню”, - пошутил премьер-министр.