Վարչապետը հանդիպել է Ամուլսարի հանքի ազդակիր Սարավան և Գորայք համայնքների բնակչությանը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն աշխատանքային այցով գտնվում է Վայոց ձորի մարզում՝ Ամուլսարի հանքավայրի շուրջ ստեղծված իրավիճակը քննարկելու նպատակով:
Ջերմուկ համայնքի բնակչության և նրանց ներկայացուցիչների հետ հանդիպումներից հետո վարչապետ Փաշինյանն այցելել է Ամուլսարի հանքի ազդակիր Սարավան և Գորայք համայնքներ: Կառավարության ղեկավարը հանդիպել է տեղի բնակիչներին, լսել նրանց տեսակետները հանքավայրի շուրջ ստեղծված իրավիճակի և հարցի լուծման հնարավոր տարբերակների վերաբերյալ, ինչպես նաև պատասխանել նրանց հարցերին:
Վարչապետ Փաշինյանը շրջայց է կատարել նաև «Լիդիան Արմենիա» ընկերության լաբորատորիայում, որը գտնվում է Վայոց ձորի մարզի Գորայք համայնքում:

Премьер встретился с жителями сел Сараван и Горайк, расположенных близ Амулсарского рудника
Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян находится с рабочим визитом в  области Вайоцдзор, чтобы обсудить ситуацию вокруг рудника Амулсар.
После  встречи с населением Джермука и их представителями  Пашинян посетил   сёла  Сараван и Горайк, расположенных близ  Амулсарского рудника.Глава  правительства побеседовал с местными жителями, выслушал их мнения о ситуации вокруг шахты и возможных решениях проблемы, а также ответил на их вопросы.
Премьер-министр Пашинян также посетил лабораторию LydianArmenia, которая находится в общине ГорайкВайоцдзорской области.