«Նախագահը պատրաստակամ է օգտակար լինել իր փորձառությամբ ու խորհուրդներով»
««Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը հետևողականորեն հանդես է գալիս այն քաղաքական որոշումների ընդունման օգտին, որոնք բխում են հայկական պետականության ամրապնդման և մեր ազգային շահերից։
Թեև Սահմանադրությամբ նախագահը իրավասու չէ միջամտելու իշխանության մյուս մարմինների աշխատանքին, սակայն մշտապես պատրաստակամ է համազգային և համապետական կարևորություն ունեցող հարցերի դեպքում օգտակար լինել իր փորձառությամբ ու խորհուրդներով։
Միևնույն ժամանակ ցանկանում ենք հիշեցնել, որ վերջերս Լոռու մարզ այցելության ժամանակ, կարևորելով բնապահպանության խնդիրը, Հանրապետության նախագահը մասնավորապես նշել էր.
«Հատուկ ջանքեր պետք է ներդնենք, որպեսզի բնությանը վնաս չտանք։ Պետք է հստակ ծրագիր ունենանք, թե ինչ ենք անում՝ և՛ բնապահպանության, և՛ տնտեսության, և՛ զարգացման, և՛ զբոսաշրջության ոլորտներում»։

«Президент готов быть полезным своим опытом и советами»
Управление по связям с общественностью и СМИ   аппарата президента Республики Армения выступило с заявлением, в котором говорится, что  президент Армен Саркисян последовательно выступает за политические решения, которые отвечают интересам укрепления армянской государственности и нашим национальным интересам.
«Президент Республики Армения Армен Саркисян последовательно выступает за политические решения, которые отвечают интересам укрепления армянской государственности и нашим национальным интересам.
Хотя Президент, согласно Конституции, неправомочен вмешиваться в работу других органов власти, однако он всегда готов использовать свой опыт и советы по вопросам национального и национального значения.
В то же время хотели бы напомнить, что во время своего недавнего  визита в Лорийскую область, подчеркнув важность охраны окружающей среды, президент Армении особо отметил:
«Необходимо предпринять особые усилия, чтобы  не  нанести  нанесения ущерба природе. У нас должен быть четкий план того, что мы делаем и в области окружающей среды, и в области экономики, и развития,  и туризма».