68910119_2500147853551049_7063389570166947840_n
Ավագանու անդամներն առանձնացրել էին աղբահանության, վթարային շենքերի, Երևանում առկա թունաքիմիկատների գերեզմանոցի վտանգավորության, վերելակների, կանաչապատման և ոռոգման խնդիրները։
Ավագանու անդամներից Միքայել Մանրիկյանը նշեց, որ մայրաքաղաքում առկա թունաքիմիկատների գերեզմանոցը լուրջ խնդիր է օդի աղտոտվածության առումով։
Ավագանու անդամի խոսքով՝ խոսակցություններ կան, որ Երևանում ոչ թե մեկ, այլ երկու նման գերեզմանոց կա, սակայն միայն մեկն է գրանցված։ Իրենք պատրաստվում են ստուգել այդ տեղեկությունները։
Անդրադառնալով վթարային շենքերին՝ ավագանու անդամ Մարկոս Հարությունյանը նշեց որ ինքն այդ թեմայով զրույց է ունեցել փոխքաղաքապետ Հայկ Սարգսյանի հետ, ով նշել է, որ  վթարային շենքերը մայրաքաղաքում ավելի շատ են, քան ներկայացված են։

68910119_2500147853551049_7063389570166947840_n
Члены совета старейшин зафиксировали проблемы вывоза мусора, аварийных зданий, угрозы кладбища ядохимикатов в Ереване, лифтов, озеленения и орошения.
Один из членов Совета старейшин Микаэл Манрикян отметил, что кладбище ядохимикатов в столице является серьезной проблемой в плане загрязненности воздуха.
По словам члена Совета старейшин, есть разговоры, что в Ереване не одно, а два подобных кладбища, однако зарегистрировано только одно. Они собираются проверить эти сведения.
Обратившись к аварийным зданиям, член совета старейшин Маркос Арутюнян отметил, что он беседовал на эту тему с вице-мэром Айком Саркисяном, который отметил, что аварийных зданий в столице больше, чем представлено.
Он сказал, что зарегистрировано 11 аварийных зданий четвертой степени, однако есть более 110 подобных зданий.