Համախմբված զրպարտությունը շարունակվում է․ «Սանիթեք»-ի հայտարարությունը
«Սանիթեք» ընկերությունը բազմիցս նամակներով դիմել է երկրի վարչապետին հանդիպելու և իրավիճակը ներկայացնելու խնդրանքով, սակայն բոլոր նամակները մնացել են անպատասխան: Ըստ երևույթին, քաղաքապետի արձագանքները բավարար էին:
Ընկերությունը, հրավերի դեպքում, պատրաստակամ էր մասնակցելու երեկ տեղի ունեցած աշխատանքային քննարկմանը, որպեսզի վարչապետը և հասարակությունը հնարավորություն ունենային լսելու իրավիճակի երկու կողմերին։ Սակայն համախմբված զրպարտությունը շարունակվում է և նպատակը պարզ է:
Հայտնում ենք մեր համաքաղաքացիներին, որ չնայած «Սանիթեք»-ն իր վերջին ասուլիսին շատ անկեղծ էր՝ ընկերությունը առաջիկայում կրկին մեկ անգամ ևս հանդես կգա և կետ առ կետ կանդրադառնա երեկվա աշխատանքային հանդիպման ընթացքում հնչած ողջ ապատեղեկատվությանը, որպեսզի չխեղաթյուրվի հասարակական կարծիքը:

Организованная клевета продолжается: Заявление «Санитек»-а
Компания «Санитек» неоднократно обращалась с письмом к премьер-министру страны с просьбой встретится и представить ситуацию, однако все письма остались без ответа. По видимому, реакций мэра было достаточно.
Компания, в случае приглашения, готова участвовать в состоявшемся вчера рабочем совещании, чтобы премьер-министр и общество имели возможность заслушать обе стороны ситуации. Однако организованная клевета продолжается и цель ясна.
Сообщаем нашим согражданам, что несмотря на то, что «Санитек» на своей последней пресс-конференции был очень искренен, компания в ближайшее время вновь выступит и по пунктам обратится ко всей дезинформации, прозвучавшей на вчерашней рабочей встрече, чтобы не искажалось общественное мнение.