Ցմահ դատապարտյալը պահանջում է վերացնել տույժը (տեսանյութ)
Ցմահ դատապարտյալ Հունան Հունանյանը դիմել էր «Արմավիր» ՔԿՀ-ի ղեկավարությանը, որպեսզի թույլատրվի հանդիպել «Ա1+»-ի լրագրողին։
Օգոստոսի 18-ին լրանում է 20 տարին, ինչ նա բանտում է եւ արդեն կարող է դիմել պայմանական վաղաժամկետ ազատ արձակման համար։ Բայց օրերս միջադեպ է եղել, որը դարձել նրան տույժ նշանակելու առիթ։ Նրա կինը մահացել է տեսակցության ժամանակ։
Ըստ ցմահ դատապարտյալի՝ դատախազն իրեն այնպիսի հարց է ուղղել, որից ինքը հունից դուրս է եկել եւ սկսել է բղավել։ Հունան Հունանյանը պահանջում է վերացնել այդ տույժը, անգամ նամակ է գրել երկրի ղեկավարությանը։ Նա, ի դեպ, չի դիմել երկրի նախագահին ներման խնդրագրով, քանի որ չի ընդունում իրեն առաջադրված սպանության եւ բռնաբարության մեղադրանքները։

Пожизненно заключенный требует возвратить штраф (видео)
Пожизненно заключенный Унан Унанян обратился в руководству УИУ «Армавир», чтобы ему разрешили встретиться с журналистом «А1+».
18-го августа исполняется 20 лет, как он находится в тюрьме и уже может обратиться для условно-досрочного освобождения. Но на днях произошел инцидент, который стал поводом для назначения ему штрафа. Его жена скончалась во время свидания.
По словам пожизненно  заключенного, прокурор задал ей такой вопрос, от которого она вышла из себя и начала шуметь. Унан Унанян требует устранить этот штраф, даже написал письмо руководству страны. Он, кстати, не обращался к президенту страны с просьбой о помиловании, поскольку не признает выдвинутые ему обвинения в убийстве и изнасиловании.