3b966835d3c6b4bfaf48057dd1ef2526
Այսօր՝ հուլիսի 19-ին, ողբերգական դեպք է տեղի ունեցել Երևանում: Ժամը 03։45-ի սահմաններում ոստիկանության Էրեբունու բաժին ահազանգ է ստացվել Երևանի 1-03 շտապօգնության կայանից, որ Նոր-Արեշ 16 փողոցի տներից մեկի մոտից շտապօգնության բրիգադները Էրեբունի հիվանդանոց են տեղափոխել 2 քաղաքացու, որոնցից մեկը ճանապարհին գիտակցության չգալով՝ մահացել է, գրում է shamshyan.com-ը:
Ոստիկաններն ու քննիչները պարզել են, որ մահացածը նույն փողոցի 52/1 տան բնակիչ՝ 61-ամյա Անժելա Ք.-ն է, վիրավորն էլ նույն տան բնակիչ՝ 59-ամյա Գասպար Ա.-ն: Ոստիկաններն ու քննիչները պարզել են նաև, որ Գասպար Ա-ն և Անժելա Ք.-ն ամուսիններ են, և նրանց դանակով մի քանի հարվածներ է հասցրել նրանց որդին՝ նույն հասցեի բնակիչ, 27-ամյա Արման Ա.-ն:
Դեպքի վայրի հարևանությամբ բնակվողներն ասում էին, որ Արմանը դանակով հարվածներ է հասցրել ծնողներին, որից հետո ինքնավնասում է արել, և նրան տաք հետքերով հայտնաբերել ու վնասազերծել են ոստիկանության Էրեբունու բաժնի ծառայողները: Անգամ, երբ ոստիկանները մոտեցել են նրան, նա արյունոտ դանակը վերև է բարձրացրել ու չիմանալով, որ եկողները ոստիկանության ծառայողներ են, ասել է.
«Ինձ էս դիրքով մի քանի հատ նկարեք, և ոստիկանները կարողացել են նրա ձեռքից խլել դանակն ու տեղափոխել հիվանդանոց: Այս պահին հայրն ու որդին հիվանդանոցում են և Երևանի 1-03 շտապօգնության ու Էրեբունու բժիշկների շնորհիվ հնարավոր է եղել նրանց կյանքը փրկել»:
Տան բակում, փողոցում և հարևանի տան առջև, ինչպես նաև հարևանի տան երկաթյա դարպասի վրա հայտնաբերվել են արնանման հետքեր: Գ. Շամշյանի տեղեկություններով՝ սպանված Անժելա Ք.-ն բանասիրական գիտությունների դոկտոր էր, ամուսինը նույնպես մտավորական է: Քննիչի որոշմամբ Արման. Ա-ն որպես կասկածյալ ձերբակալվել է:

3b966835d3c6b4bfaf48057dd1ef2526
Сегодня, 19-го июля, в Ереване произошло трагическое событие. В районе 03:45 в Эребунинское отделение полиции поступил тревожный звонок из Ереванской станции скорой помощи 1-03, что вблизи одного из домов на 16-й улице Нор-Ареша бригады скорой помощи перевезли в больницу 2 гражданина, один из которых не приходя в сознание скончался по дороге, пишет shamshyan.com.
Полицейские и следователи установили, что скончавшаяся – жительница дома 52/1 той же улицы 61-летняя Анжела К., а раненый – житель того же дома 59-летний Гаспар А. полицейские и следователи также установили, что Гаспар А. и Анжела К. являются супругами, и несколько ножевых ранений им нанес их сын – житель того же адреса 27-летний Арман А.
Соседи говорили, что Арман нанес ножевые ранения родителям, после чего совершил самоповреждение, и его по горячим следам обнаружили и обезвредили сотрудники Эребунинского отделения. Даже, когда полицейские приблизились к нему, он поднял над собой окровавленный нож и, не зная, что пришли сотрудники полиции, сказал:
«Сфотографируйте меня несколько раз в этой позе, и полицейские смогли вырвать из его рук нож и переместить в больницу. В настоящий момент отец и сын находятся в больнице и благодаря Ереванской скорой помощи 1-03 и эребунинским врачам удалось спасти их жизнь”.
Во дворе дома, на улице и перед домом соседа, а также на железных воротах соседского дома обнаружены кровоподобные следы. По сведениям Г. Шамшяна, убитая Анжела К. была доктором филологических наук, супруг также был представителем интеллигенции. Решением следователя Арман А. арестован в качестве подозреваемого.