6b118dc8e1f84c62305a89f72a777330 (1)
Այսօր՝ հուլիսի 18-ին, սպանություն է տեղի ունեցել Արմավիրի մարզում: Ժամը 12:30-ի սահմաններում Արմավիրի բժշկական կենտրոնից ահազանգ է ստացվել ոստիկանության Արմավիրի բաժին, որ հիվանդանոցի շտապօգնության խումբը կանչով մեկնել է Նորապատ գյուղում գտնվող հանրակացարան, որտեղ սենյակներից մեկում հայտնաբերվել է կնոջ դի, գրում է Shamshyan.com-ը։
Ոստիկաններն ու քննիչները նշված տանը հայտնաբերել են տանտիրուհու՝ 94-ամյա Շողակաթ Մարտիրոսովայի դին: Այս պահին դեպքի վայրում զննություն են կատարում քննիչները և աշխատում է դատական բժիշկը: Ըստ դատաբժշկի նախնական հայտնած տեղեկությունների, մահացածի մարմնի վրա կան բազմաթիվ սալջարդեր, կոտրվածքներ: Նա մահացել է բռնության հետևանքով:
Գ. Շամշյանի տեղեկություններով՝ սպանությունը կատարելու կասկածանքով Արմավիրի մարզի ոստիկանները տաք հետքերով հայտնաբերել են 74-ամյա Պետրոս Պողոսյանին: Դեպքի վայրում հավաքված մի քանի քաղաքացիներ, ովքեր հրաժարվեցին տեսախցիկի առջև խոսել, ասում էին, որ կասկածյալը սպանվածի որդին է, ով քննիչի որոշմամբ ձերբակալվել է:

6b118dc8e1f84c62305a89f72a777330 (1)
Убийство в Армавирской области: 74-летний сын подозревается в убийстве 94-летней матери: Shamshyan.com
Сегодня, 18-го июля, в Армавирской области было совершено убийство. В районе 12:30 из Армавирского медицинского центра в Армавирское отделение полиции поступил тревожный звонок о том, что группа скорой помощи больницы по вызову выехала в общежитие, находящееся в селе Норапат, где в одной из комнат обнаружила труп женщины, пишет Shamshyan.com.
Полицейские и следователи в указанном доме обнаружили труп хозяйки дома – 94-летней Шогакат Мартиросовой. В настоящий момент на месте происшествия совершают осмотр следователи и работает судебный врач. По предварительным сведениям, которые сообщил судебный врач, на теле умершей есть многочисленные ушибы, переломы. Она умерла вследствие насилия.
По сведениям Г. Шамшяна, по подозрению в совершении убийства полицейские Армавирской области по горячим следам обнаружили 74-летнего Петроса Погосяна. Несколько граждан, собравшиеся на месте происшествия, отказавшись говорить перед видеокамерой, говорили, что подозреваемый – сын убитой, который решением следователя был арестован.