Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ալեքսանդր Լուկաշենկոյին՝ Բելառուսի անկախության օրվա առթիվ
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Բելառուսի Հանրապետության նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոյին՝ Անկախության օրվա և ֆաշիզմից Բելառուսի ազատագրման 75-ամյակի կապակցությամբ:
«Մեր երկու ժողովուրդները կապված են բարեկամությամբ և գործընկերությամբ, որոնք ամուր հիմք են՝ հետագայում ևս հայ-բելառուսական միջպետական հարաբերությունների զարգացման ու ամրապնդման համար»,-ասվում է նախագահի ուղերձում:
Նա Ալեքսանդր Լուկաշենկոյին հաջողություններ ու քաջառողջություն է մաղթել, իսկ Բելառուսի ժողովրդին՝ բարօրություն ու բարգավաճում:

Армен Саркисян направил поздравительное послание Александру Лукашенку по случаю Дня независимости Беларуси
Президент Республики Армения Армен Саркисян направил поздравительное послание президенту Республики Беларусь Александру Лукашенко в связи с Днем Независимости и 75-летием освобождения Беларуси от фашизма.
“Наши два народа связаны дружбой и партнерством, которые являются прочной основой для дальнейшего развития и укрепления армяно-белорусских межгосударственных отношений”, - говорится в послании президента.
Он пожелал Александру Лукашенко успехов и крепкого здоровья, а белорусскому народу -благополучия и процветания.