Դատավորի ներկայացրած հաղորդմանը ժպիտով եմ վերաբերում. Ալեքսանդր Սիրունյան
Ռոբերտ Քոչարյանի՝ կալանքից ազատվելուց հետո փաստաբան Ալեքսանդր Սիրունյանը հանցագործության մասին հաղորդում էր ներկայացրել Գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանին, ԱԱԾ տնօրեն Արթուր Վանեցյանին և ՀՔԾ պետ Սասուն Խաչատրյանին։
Սիրունյանի պնդմամբ՝ Ռոբերտ Քոչարյանի և այլոց գործով դատավոր Դավիթ Գրիգորյանի կողմից կայացված դատական ակտն ապօրինի է և կայացվել է դատավորի կողմից իր լիազորությունների ակնհայտ խախտմամբ: Դատավոր Դավիթ Գրիգորյանն էլ հաղորդում է ներկայացրել ՀՀ գլխավոր դատախազին՝ պահանջելով քրեական գործ հարուցել կամ կաշառք տալ-ստանալու, կամ իր նկատմամբ սուտ  մատնություն կատարելու  դեպքի առթիվ:
Այս առնչությամբ «Ա1+»-ը զրուցեց Ալեքսանդր Սիրունյանի հետ: Վերջինս տեղեկացրեց, որ ինքն ընդամենը մամուլից գիտի, որ գործ է հարուցված:
Նա ասաց, որ դատավոր Դավիթ Գրիգորյանի հաղորդմանը ժպիտով է վերաբերվում, որովհետև զարմացած  է:
«Երբ որ ֆեյսբուքում կա բառացի հետևյալ ստատուսը՝ «Նիկոլի գլո՞ւխն եք կորցրել, երկու միլիոն դոլարով ճիշտը  չեն վաճառում»: Կներեք, սա ո՞ւմ մասին է, ի՞նչի մասին է: Իսկ այդ մարդը գիտե՞ք՝ ինչ է գրել իր հաղորդման  մեջ։ Նա գրել է, որ՝ Սիրունյանն ինձ մեղարդում է երկու միլիոն դոլար կաշառք առնելու մեջ՝ Ռոբերտ Քոչարյանի գործով»,- ասաց Ալեքսանդր Սիրունյանը:

Я с улыбкой отношусь к сообщению, представленному судьей: Александр Сирунян
После освобождения Роберта Кочаряна от ареста адвокат Александр Сирунян представил сообщение о преступление генеральному прокурору Артуру Давтяну, директору СНБ Артуру Ванецяну и начальнику ССС Сасуну Хачатряну.
Как утверждает Сирунян, судебный акт, вынесенный по делу Роберта Кочаряна и других судьей Давидом Григоряном, является незаконным и был принят с очевидным нарушением судьей своих полномочий. Судья Давид Григорян представил сообщение генеральному прокурору РА, требуя возбудить уголовное дело либо по случаю дачи-получения взятки, либо в связи с ложным свидетельством в отношении себя.
В этой связи “А1+” побеседовал с Александром Сируняном. Последний сообщил, что он знает о том, что возбуждено дело только из прессе.
Он сказал, что с улыбкой относится к сообщению Давида Григоряна, потому что удивлен.
“Когда в фейсбуке есть буквально следующий статус: “Вы потеряли голову Никола? За два миллиона доллара правду не продают”. Простите, это о ком, о чем? А этот человек, знаете, что написал в своем сообщении? Он написал, что Сирунян обвиняет меня в получении взятки в размере двух миллионов долларов по делу Роберта Кочаряна”, - сказал Александр Сирунян.