Հայաստանի թաեքվոնդոյի հավաքականը վիզայի պատճառով չի մեկնել աշխարհի առաջնություն
Հայաստանի թաեքվոնդոյի հավաքականը չի մասնակցի այս տարվա գլխավոր մրցաշարին՝ աշխարհի 2019թ առաջնությանը:
Ինչպես հայտնի դարձավ «Ա1+»-ին, մեր մարզիկները զրկվել են նման հնարավորությունից մուտքի վիզաների ուշացման պատճառով:
«Մարտի կեսից սկսած զբաղվել ենք Մեծ Բրիտանիայի մուտքի վիզաների հարցերով, քանի որ առաջնությունը անցկացվում է Մանչեսթեր քաղաքում: Ավաղ, Հայաստանում Մեծ Բրիտանիայի դեսպանությունը վիզա չի տրամադրում, եւ մենք ստիպված դիմել ենք վիզաների կենտրոնին: Մեզ ասացին, որ մայիսի 2-ին ամեն ինչ պատրաստ կլինի, սակայն անձնագրերն ուշացումով ստացանք եւ չկարողացանք ժամանակին մեկնել մրցավայր», - «Ա1+»-ի լրագրողին ասաց Հայաստանի թաեքվոնդոյի ֆեդերացիայի փոխնախագահ Վարդան Ղահրամանյանը:
Նա հավելեց, որ նմանատիպ խնդիրներ են ունեցել նաեւ Իրանի, Վրաստանի, Ուկրաինայի եւ այլ երկրների թաեկվոնդոյի ֆեդերացիաները:

Сборная Армении по тэквондо из-за визы не отправилась на чемпионат мира
Сборная Армении по тэквондо не примет участия в главном турнире этого года – в чемпионате мира 2019 г.
Как стало известно «А1+», наши спортсмены лишились подобной возможности из-за задержки вьездних выз.
«С середины марта мы занимались вопросами наших вьездных виз в Великобританию, поскольку чемпионат проводился в Манчестере. К сожалению, посольство Великобритании в Армении не предоставляет виз, и мы вынужденно обратились в визовый центр. Нам сказали, что 2-го мая все будет готово, но мы получили наши паспорта с запозданием и не смогли своевременно выехать на место соревнований», - сказал журналисту «А1+» вице-председатель Федерации тэквондо Армении Вардан Гахраманян.