Թող ինքը որոշի, ես սպասում եմ առաջարկներին. Հայկ Գևորգյանը՝ «Արարատցեմենտ»-ը իրեն նվիրելու մասին (տեսանյութ)
Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Հայկ Գևորգյանը  Ազգային ժողովի ճեպազրույցների ժամանակ կրկին պնդեց, որ «Արարատցեմենտը» 2002-ին օտարվել է 200 000 դոլարով:
«2002 թվականին գործարանն անցել է «Մուլտի գրուպին», իրականում 2002 թվականին գործարանը վաճառվել է 200 հազար դոլարով «Ռոբերտո» ընկերությանը, որը գրանցված է Բելգիայում, բայց դրա հիմնադիրը օվշորային ընկերություն է: Թող բարի լինեն բացահայտեն դրա իրական սեփականատերերին ու ձեր համար ամեն ինչ պարզ կդառնա»,-  նկատեց պատգամավորը, ի պատասխան ԲՀԿ-ական պատգամավոր Իվետա Տոնոյանի այն հայտարարությանը, թե  Հայկ Գևորգյանը ազնիվ չի եղել փաստերի տրամադրման առումով:
Հայկ Գևորգյանը անդրադարձավ նաև Գագիկ Ծառուկյանի այն հայտարարությանը, թե եթե Հայկ Գևորգյանի ասածը համապատասխանում է իրականությանը,  ապա ինքը պատրաստ է նվիրել ցեմենտի գործարանը նրան:
«Թող ինքը որոշի, ես սպասում եմ առաջարկներին»,- ասաց պատգամավորը:
Ի դեպ, լրագրողները պատգամավորներից հետաքրքրվեցին նաև ԴԱՀԿ նախկին պետ Միհրան Պողոսյանի՝ Ռուսաստանից ապաստան խնդրելուն: Պատգամավոր Բաբկեն Թունյանը նկատեց՝ ցանկալի արարք չէ:
«Որպես Հայաստանի քաղաքացի այդ ամենին  վատ եմ վերաբերվում: Ամենևին  ցանկալի չէ, որ քո երկրի նախկին բարձրաստիճան պաշտոնյան, գեներալը, պետական գաղտնիքի կրողը  ապաստան է խնդրում մյուս երկրից»:

Пусть он решает, я жду предложений: Айк Геворгян о дарении ему “Араратцемент”-а (видео)
Поддержи А1+!Депутат от фракции “Мой шаг” Айк Геворгян во время брифингов Национального собрания вновь подтвердил, что “Араратцемент” в 2002 году был отчужден за 200000 долларов.
«В 2002 году завод перешел к “Мульти групп”, в действительности в 2002 году завод был продан за 200 тысяч долларов компании “Роберто”, зарегистрированной в Бельгии, но его учредитель – офшорная компания. Пусть будут добры выявить ее действительных собственников и для вас все станет ясно»,- отметил депутат в ответ на заявление депутат от ППА Иветты Тоноян о том, что Айк Геворгян был нечестен в плане предоставления фактов.
Айк Геворгян также обратился к заявлению Гагика Царукяна о том, что если сказанное Айком Геворгяном соответствует действительности, он готов подарить ему цементный завод.
“Пусть он решает, я жду предложений”, - сказал депутат.
Кстати, журналисты поинтересовались у депутатов и о прошении убежища у России Миграном Погосяном. Депутат Бабкен Тунян заметил: нежелательный поступок.
“Как гражданин Армении я плохо отношусь ко всему этому. Совершенно нежелательно, чтобы бывший высокопоставленный чиновник твоей страны, генерал, носитель государственной тайны просит убежища у другой страны”.