Այս հյուրանոցը հեղափոխություն է կատարելու տուրիզմի ոլորտում. Նուբար Թաթարյան (տեսանյութ)
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, քաղաքապետ Հայկ Մարությանը և Տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Տիգրան Խաչատրյանը ներկա են գտնվել Holliday Inn Express Yerevan հյուրանոցի բացմանը, որը գտնվում է Բուզանդ 97 հասցեում: Բացման արարողություն ընթացքում Տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Տիգրան Խաչատրյանը շեշտեց, որ հյուրանոցի բացումը կխթանի Հայաստանի զբոսաշրջության զարգացմանը:
«Հյուրանոցային համալիրի բացումը ուրախալի է այն տեսանկյունից, որ թիրախավորում է այն հաճախորդներին, որոնք Հայաստան այցելելու են ոչ թե այն զբոսաշրջային վայր տեսնելու, այլև իրենց բիզնես նախաձեռնությունը իրագործելու նպատակով»:
Հյուրանոցի հիմնադիր ղեկավար Ղուկաս Գրիգորյանը շեշտեց, որ Հայաստանում առաջին անգամը չէ, որ ներդրում է կատարում: Հպարտությամբ է նշում, որ իր երեխաներին այդտեղ է կրթություն տվել: Սա իր երկրորդ ներդրումն է Հայաստանում:
«Այս ներդրումը արել եմ նպատակ ունենալով իմ երեխաներին կապել իրենց հայրենի հողին: Պատրաստ ենք անել մեր երկրորդ քայլը և ունենք արդեն պլանը, որը կքննարկենք նախարարի հետ: Մենք սիրում ենք մեր Հայաստանը և կանենք այն ամենը՝ ինչը մեզնից է կախված»:
Իսկ հյուրանոցի գործադիր տնօրեն լիբանանահայ Նուբար Թաթարյանն էլ վստահեցրեց՝ Նոր Հայաստանի պայմաններում մարդկանց հոսքը ավելի է շատ լինելու:
«Խոստանում եմ ինչպես որ Հայաստանում կատարվեց հեղափոխություն, այնպես էլ Holliday Inn Express Yerevan-ը հեղափոխություն է կատարելու տուրիզմի ոլորտում»:

Эта гостиница произведет революцию в сфере туризма: Нубар Татарян (видео)
Премьер-министр Никол Пашинян, мэр Айк Марутян и министр экономического развития и инвестиций Тигран Хачатрян присутствовали на открытии гостиницы Holliday Inn Express Yerevan, которая находится по адресу Бюзанда 97. На церемонии открытия министр экономического развития и инвестиций Тигран Хачатрян подчеркнул, что открытие гостиницы будет стимулировать развитие туризма в Армении.
«Открытие гостиничного комплекса радостно с той точки зрения, что целевой аудиторией будут клиенты, которые посетят Армению не для того, чтобы смотреть на нее как туристическое место, а чтобы реализовать свою бизнес-инициативу».
Учредительный руководитель гостиницы Гукас Григорян подчеркнул, что в Армении не в первый раз производится инвестиция. С гордостью отмечает, что он там дал образование своим детям. Это – его вторая инвестиция в Армении.
«Я произвел эту инвестицию, чтобы привязать моих детей к родной земле. Мы готовы сделать наш второй шаг и у нас уже есть план, который мы обсудим с министром. Мы любим нашу Армению и сделаем все, что от нас зависит».
А исполнительный директор гостинице армянин из Ливана Нубар Татарян заверил: в условиях Новой Армении поток людей будет больше.
«Обещаю, как в Армении свершилась революция, так и Holliday Inn Express Yerevan сделает революцию в сфере туризма»