ՀԱՕԿ-ում մինի ֆուտբոլը շփոթել են մեծ ֆուտբոլի հետ
ՀՀ սպորտի եւ երտասարդության հարցերի նախարարության պաշտոնական կայքն այսօր լուր է տարածել, որ Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի մասնավոր ներդրումների հաշվին Երեւանի օլիմպիական հերթափոխի պետական մարզական քոլեջի Ծաղկաձորի մասնաճյուղի բազայի վրա կառուցվելու է նոր եւ ժամանակակից մարզահամալիր:
Ինչպես հայտնում է աղբյուրը, ՀՀ սպորտի եւ երիտասարդության հարցերի նախարար Հրաչյա Ռոստոմյանն համալիրի նախագիծն արդեն քննարկել է մարզաձեւերի մասնագետների հետ: Ըստ դրա, մարզահամալիրը ունենալու է միջազգային չափորոշիչներին համապատասխանող մարզադահլիճներ, ֆուտբոլի խաղադաշտ, աթլետիկայի համալիր, առանձին վազքուղի, հրաձգարան, լողավազան, հյուրանոցային երկու մասնաշենք:
Սակայն ծանոթանալով Ծաղկաձորի օլիմպիական քոլեջի նոր նախագծի հետ, դրանում պարզ երեւում է, որ ֆուտբոլի խաղադաշտ չի լինելու: Դա ընդամենը մինի ֆուտբոլի (50x25 մ) խաղահրապարակ է:
Հավելենք, որ նախնական հաշվարկներով մարզահամալիրի կառուցման ընդհանուր արժեքը կկազմի շուրջ 30 միլիարդ դրամ:

В НОКА мини-футбол перепутали с большим футболом
Официальный сайт Министерства спорта и по делам молодежи РА сегодня распространил информацию, что за счет частных инвестиций президента Национального олимпийского комитета Армении Гагика Царукяна на базе Цахкадзорского филиала Ереванского государственного спортивного колледжа олимпийской смены будет построен новый и современный спортивный комплекс.
Как сообщает источник, министр спорта и по делам молодежи РА Рачья Ростомян уже обсудил проект комплекса со специалистами по различным видам спорта. По его словам, спортивный комплекс будет иметь соответствующие международным критериям спортивные залы, футбольное поле, атлетический комплекс, отдельную беговую дорожку, тир, бассейн, два гостиничных корпуса.
Однако, при ознакомлении с новым проектом Цахкадзорского олимпийского колледжа, в нем ясно видно, что футбольного поля не будет. Это всего лишь игровая площадка для мини-футбола (50х25 м).
Добавим, что по предварительным расчетам, общая стоимость строительства спортивного комплекса составит около 30 миллиардов драм.