Ճակատում այս պահին սննդամթերքի կարիք չկա. ԱԻՆ
Շնորհակալություն ենք հայտնում ձեր սրտացավության, արագ արձագանքի, Արցախին ցուցաբերած աջակցության համար:
ՀՀ ԱԻ նախարարությունը, մշտական կապի մեջ լինելով թիկունքային և ինժեներական աշխատանքները Պաշտպանության բանակի հետ համադրելու նպատակով ստեղծված Արցախի Հանրապետության կառավարության օպերատիվ շտաբի հետ, ներկայացնում է այս պահի առաջնահերթ կարիքների ցանկը.
- քնապարկեր
- թիկնոց-անձրևանոցներ (плащ-накидка)
- անձնական հիգիենայի պարագաներ
- ներքնազգեստ:
Որպես օգնություն տրամադրվող դեղորայքն անհրաժեշտ է համաձայնեցնել ՀՀ առողջապահության նախարարության հետ:
Սննդամթերքի կարիք այս փուլում չի զգացվում:
Բոլոր այն անձինք և կազմակերպությունները, որոնք ցանկանում են ֆինանսական աջակցություն ցուցաբերել Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությանը, կարող են դրամական փոխանցումներ կատարել հետևյալ բանկային հաշիվներին`
Սպասարկող բանկ` «Արցախբանկ» ՓԲԸ
Հասցե` Կիևյան փողոց 3, Երևան, Հայաստան
SWIFT` ARTSAM22
Ստացող` Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության ֆինանսների նախարարություն
Հաշվի համարը` 22300612211100 (ՀՀ դրամ).
Հաշվի համարը` 22300110153200 (ԱՄՆ դոլար).
Հաշվի համարը` 22300200153300 (Եվրո).
Հաշվի համարը` 22300400153100 (ՌԴ ռուբլի):
Սիրելի հայրենակիցներ, օգնություն ցուցաբերել ցանկացող բոլոր պետական, հասարակական և մասնավոր կառույցները, կազմակերպությունները և անհատները կարող են դիմել ՀՀ ԱԻ նախարարություն` ք. Երևան, Դավիթաշեն 4-րդ թաղամաս, Ա. Միկոյան 109/8 հասցեով կամ զանգահարել 060 44-03-35, 010 31-78-57, 099 31-71-12 հեռախոսահամարներով:
Անհրաժեշտության դեպքում ՀՀ ԱԻ նախարարությունը կկազմակերպի նաև տրամադրվող մարդասիրական օգնության տեղափոխումը ձեր նշած վայրից ընդհանուր հավաքատեղի:

На фронте в настоящий момент нет нужды в продовольствии: МЧС
Продолжается предоставление гуманитарной помощи Арцаху Дорогие соотечественники, Выражаем благодарность за ваше сочувствие, быстрое реагирование, помощь, оказанную Арцаху. Министерство ЧС РА, постоянно находясь на связи с оперативным штабом правительства Арцахской Республики, созданным  с целью координации тыловых и инженерных работ с Армией обороны,  представляет список предметов первоочередной важности:
• Спальные мешки
• Плащ-накидки
• Предметы личной гигиены
• Белье
Лекарства, предоставляемые в качестве помощи, необходимо согласовать с Министерством здравоохранения РА. На данном этапе потребности в продовольствии нет. Все лица и организации, желающие оказать финансовую помощь Нагорно-Карабахской Республики, могут произвести денежный перевод на следующие банковские счета: Обслуживающий банк – ЗАО “Арцахбанк” Адрес: ул. Киевяна 3, Ереван, Армения SWIFT` ARTSAM22 Получатель – Министерство финансов Нагорно-Карабахской Республики Номер счета - 22300612211100 (драм РА) Номер счета - 22300110153200 (доллар США). Номер счета - 22300200153300 (Евро). Номер счета - 22300400153100 (рубль РФ). Дорогие соотечественники, все государственные, общественные и частные структуры, организации и частные лица, желающие оказать помощь могут обратиться в Министерство ЧС РА по адресу г. Ереван, Давиташен 4-й квартал, А. Микоян 109/8 или позвонить по номерам 060 44-03-35, 010 31-78-57, 099 31-71-12. При необходимости Министерство ЧС РА организует также перемещение предоставляемой гуманитарной помощи из указанного вами места в место общего сбора. МЧС РА