«Մի՛ տարեք նրան». Արամ Մանուկյանին դուրս հանեցին ոստիկանական մեքենայից
Այս պահին Բաղրամյան պողոտայում են գտնվում ոստիկանական մեծ ուժեր, որոնք հրմշտոց առաջացնելով նախ պատռեցին Ազգային ժողովի դարպասներին փակցված «Ոչ» գրությամբ պաստառը, ապա բռնի ուժ կիրառելով՝ բերման ենթարկեցին մոտ մեկ տասնյակի հասնող քաղաքացիների։ Նրանց մեջ կային նաեւ մեծահասակներ։
Բերման էին փորձում ենթարկել նաեւ ՀԱԿ պատգամավոր Արամ Մանուկյանին, սակայն Վալերի Օսիպյանը դա տեսնելով՝ բղավեց. «Մի՛ տարեք նրան», եւ Արամ Մանուկյանին դուրս հանեցին ոստիկանական մեքենայից։
Նշենք նաեւ, որ դեպքից առաջ, երբ ելույթ էր ունենում Արամ Մանուկյանը, Վալերի Օսիպյանը հրահանգել էր ԱԺ դարպասներին փակցված պաստառը պատռել։ ՀԱԿ պատգամավորը դիմելով Վ.Օսիպյանին՝ասաց. «Քո արածը քո դուրը գալի՞ս է, էս ինչ ես անում»։

"Не забирайте его": Арама Манукяна вывели из полицейской машины
В данный момент на проспекте Баграмяна большое количество полицейских, которые, устроив давку, сорвали плакат с ворот НС, а затем, применив силу, подвергли приводу около десятка граждан. Среди них были и пожилые люди.
Приводу хотели подвергнуть также депутата от АНК Арама Манукяна, однако Валерий Осипян, увидев это, закричал: "Не забирайте его", и Арама Манукяна вывели из полицейской машины.
Отметим также, что до этого, во время выступления Арама Манукяна, Валерий Осипян приказал сорвать плакат с ворот НС. Депутат от АНК, обращаясь к В. Осипяну, отметил: "Тебе понравилось то, что ты сделал?"